Wpis z mikrobloga

Lewactwu niby tak bardzo przeszkadza dzisiejsza procesja bo hehe ksieza maja sukienki

A zobaczcie co sami maja do zaproponowania na "rodzinnej paradzie"

Prawda jest taka ze jeszcze z 10 lat temu nie bylo takich antagonizujacych grup jak LPG i wtedy nikomu te procesje nie przeszkadzaly. W sumie normalnym ludziom dalej to nie przeszkadza. A dzisiaj za kazdym razem tylko lewactwo wyje jak zobaczy pielgrzymke albo procesje xD

#bozecialo #4konserwy #konfederacja #bekazlewactwa #lewackalogika #takaprawda
  • 41
@dqdq1:

Czym więc jest ta dzisiejsze wyprowadzanie obrazów na spacer ? Ot złoty cielec w nowym wydaniu. Prymitywnym aktem prymitywnej religii. Język kościoła ma przemawiać do ludzi niezrozumiałym językiem i wprawiać w osłupienie przepychem.


Pytanie co jest cielcem dzisiejszych czasow. Ludzie ktorzy uwazaja sie ze sa bogami i to oni decyduja jaka maja plec, jaka maja tozsamosc nie zwazajac ograniczenia wynikajacych z praw natury czy ludzie dla ktorych ich seksualnosc jest
@ziemba1: na mnie to nie działa- nie mieszczę się definicji ofiary dla oszustów z kościoła katolickiego. W ofierze należy cały czas podsycać uczucie krzywdy- sam to robisz gdy ludzie nabijają się z kultu złotego cielca.

Nadal nie podoba mi sie ze chcesz nobilitować teologie katolicką zrównując ja z filozofią. Koło filozofii to nawet nie stało. Zwykły doktrynalny bełkot.

Ze spaceru zrobiłeś dramatyczny akt odwagi, manifest wiary. Utożsamiasz się z męczennikami za
Nadal nie podoba mi sie ze chcesz nobilitować teologie katolicką zrównując ja z filozofią. Koło filozofii to nawet nie stało. Zwykły doktrynalny bełkot.


@dqdq1: Czekaj, czy ty nie wiesz ze katolicyzm ma nie tylko swoja teologie ale tez filozofie? Slabo jak na kogos kto ponoc tak bardzo zna sie na katolicyzmie. Dla uzupelnienia twojej wiedzy dodam ze filozofia katolicka miała wiele szkół i kierunków, takich jak scholastyka, tomizm, neotomizm czy fenomenologia.
@ziemba1: nie ma swojej filozofii, chyba ze chcesz przełożyć filozofie grecką do nowego opakowania i twierdzić ze jest to twoje dzieło.

Nie jest. Tomizm i scholastyka to bezwartościowy bełkot.

To płytka religia i bardzo prymitywna- okultyzm, magiczne ceremonie, duchy, zjadanie ciała.

Bardzo szybko przeszedłeś do wyzywania mnie- jeśli próbujesz sprowokowac pyskówkę bo sądzisz ze tylko tam masz przewagę to wybacz ale nie mam na to ochoty.
@dqdq1: "nowe opakowanie" xD

Pojęcie prawa naturalnego w tomizmie różni się od pojęcia prawa naturalnego w filozofii greckiej pod kilkoma względami. Po pierwsze, tomizm rozumie prawo naturalne jako uczestnictwo rozumu ludzkiego w wiecznym prawie Bożym, podczas gdy filozofia grecka rozumiała prawo naturalne jako zgodność z naturą lub rozumem. Po drugie, tomizm opiera prawo naturalne na racjonalnej naturze człowieka i na wolnej woli Bożej, podczas gdy filozofia grecka opierała prawo naturalne na
@ziemba1: Uważam że tomasz nie wpadłby na te koncepcje bez greków. Niestety zaczął je łączyć z katolickim okultyzmem i się pod tym podpisywać.

Dośc płynnie przeszedłeś od "grecy tego nie wymyślili" do ślinienia się do odgrzewanego kotleta.
@dqdq1: Okej, moge nie przechodzic. Pozostaje ci jeszcze udowodnic te dwa pojecia zebys mial racje.

Pojęcie analogii bytu i pojęcie istnienia jako aktu bytu nie są zaczerpnięte z filozofii greckiej, lecz są oryginalnymi elementami tomizmu.
  • 0
@ziemba1: nie ma sensui dyskusja czy to czy tamto pokazują. Homoseksualizm jest dewiacją, chorobą nawet jak tego nie pokazujesz i nie wolno wmawiać tym ludziom, że są zdrowi.
@dqdq1: Nie koniecznie filozofia grecka tylko czesc tej filozofii byla laczona, dzisiejsza filozofia odwoluje sie tez do tej greckiej ale nie do tej ktora dala pewne podstawy pod filozofie chrzescijanska. Akurat ty jako przeciwnik katolicyzmu powinienes nie szanowac rowniez greckich filozofow bo udowodnili oni ze jednak jest cos takiego jak prawo naturalne, ich koncepcje do ktorych doszli rozumo zgadzaly sie czesciowo z tym co glosilo pozniej chrzescijanstwo ale jako ze zyli
@ziemba1: Bardzo nie lubię przypisywania sobie czyichś zasług ani brania, w tym wypadku, greckich filozofów na zakładników swojej ideologii.


I nie, nikt nie udowodnił istnienia prawa naturalnego- nie rozumiesz chyba natury filozofii. W momencie gdy kończy się filozofia zaczyna się nauka formalna która jest weryfikowalna. Czasem koncepcje są na tyle dobre i ciekawe ze można je rozszerzyć na pola naukowe- Logika-> logika matematyczna-> teoria modeli

Dlatego tez oddzielam filozofię (która nauka