Wpis z mikrobloga

@Czloneknarodu xd to nie wiem, gdzie tam sie u was robi, ale kobieta elektryk - kierownik z chorwacji, trzy kobiety w ośmioosobowym składzie na trockenbau, kobieta hydraulik, o ogrodzie to nie wspominam bo same kobiety, nawet kobieta jako operator małej koparki.
Ale jeśli dla ciebie elektryk to zdzichu przy piećdziesiatce z nadwagą i wąsem to zasnawia mnie tylko co tam u was na produkcji czy szparagach sie musi dziać... to w polsce
@Czloneknarodu: Moja matka zawsze twierdziła, że na emeryturze będzie zwiedzać, bo będzie miała wysoką emeryturę i wreszcie czas by latać po świecie a przynajmniej po Europie.

Dużo się sprawdziło. Ma wysoką emeryturę, dużo czasu, ale zdrowie tak zrujnowane głównie przez pracę (ale też przez własne zaniedbania), że jedyne co może bez ryzyka dla zdrowia to wyjść do osiedlowego parku.

@Zarzutkkake nie wiem czemu się dziwisz, jak mają zwykła pracę to ludzie zarabiają 1,6 - 2k eur. Jeśli pracujesz jako wyspecjalizowany elektryk, hydraulik możesz zarobić bardzo dużo, bo tutaj takich ludzi brakuje.
@Togira_Ikonoka koszty życia w de sa mniejsze. Wynajem dosłownie apartamentu 70m2 to jakieś 700 euro lub w tej cenie wynajmiesz dom na wsi mający jakieś 100 - 140m2.
Na jedzenie miesięcznie wydasz z 300 euro dla dwóch osób, ogólnie inne życie.
@chwila zwykła praca to jaka skoro typ sie dziwi, że kobiety robią na budowach. Tutaj brakuje nawet ludzi do szparagów a nikt im płacić dużo nie chce.
@Eliasz5000 przelew za maj w wysokości 4217€. Za cały maj. A do jej zadań należy montaż gniazd, odmierzanie kabli i dokumentacje.
Ja mam trochę inną stawkę. Ale dziwi mnie fakt, że op albo trolluje albo zbiera warzywa a agencja wynajmuje im kwatere i tak sobie żyją po prostu.
@Zarzutkkake bo to zbierania szparagów nie potrzebujesz ani doświadczenia, ani umiejętności, to może robić każdy i tak się też płaci. Dobrych elektryków jest bardzo ciężko znaleźć i zostają oni wynagrodzenia bardzo solidnie i szuka się ich po całej Europie. Akurat z kobietami też się nie spotkałam w elektryce, ale pewnie jakieś tam są, co do zarobków to może się zgadzać. Jeśli np. jeżdżą po Niemeczech i wykonują różne zlecenia. To samo tyczy
@erni13 Kuba to ostatnie miejsce do którego bym w życiu wrócił, pewnie większość świata też.
Na zachodzie odłożyć na 14 dniowe all in dla trzech osób w "ciepłych krajach" to jest 3-4 tygodnie pracy jednej osoby na umowie.
W Polsce często bierze się pożyczkę i spłaca ja do następnych wakacji za rok, bo nie każdy ma ot tak żeby nie było szkoda 15k do wydania