Wpis z mikrobloga

@ananasowy: A ja myślę, że w szkodliwy dla ogółu społeczeństwa sposób ludzie podobni tobie nazywają faszyzmem każdą postawę z jaką się nie zgadzają i ma to na celu jak najsilniejsze oczernienie tych postaw i ludzi je prezentujących. Bo faszyzm się po prostu powszechnie kojarzy bardzo źle, więc nazywajmy faszystami ludzi których nie lubimy, to inni też ich nie będą lubili. No bo przecież Hitler, komory gazowe i tak dalej. Tylko że to przynosi moim zdaniem skutki trochę odwrotne do zamierzonych. Wiesz skąd się wziął amerykański alt-right ze swoją nazistowską symboliką? Według mnie stąd, że amerykańskie lewaki nazywały wszystkich nazistami, więc ludzie którzy tych amerykańskich lewaków nie lubili stwierdzili, że oni chyba w takim razie są tymi nazistami i zaczęli się z tym faktycznie utożsamiać.

To jest odpowiedź do tego wpisu, gdzie ośmieliłem się zapytać gdzie op widzi na wrzuconym przez siebie screenie faszystowską postawę.
https://wykop.pl/wpis/71668347/polska-2023-rok-naszego-pana-jezusa-chrystusa-w-po
#polityka (?) #faszyzm #nazizm #altright
  • Odpowiedz