Wpis z mikrobloga

@Mega_Smieszek: mnie zawsze bawi jak nieogarnięci żyją tu ludzie. Oczekuje natychmiastowej obsługi stomatologicznej, i to takiej za którą nie musi bezpośrednio zapłacić. Może jeszcze bon na zakupy w żabce i wagon czesterfildów w ramach usługi. Gdzie ci ludzie żyją mentalnie?
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Co w tym śmiesznego? Połowa ludzi nie wie co robić w takim wypadku, przykład zresztą poniżej.

Oczekuje natychmiastowej obsługi stomatologicznej, i to takiej za którą nie musi bezpośrednio zapłacić.


@Panas: Może nie pół ale z 1/4 dwójki naprawili mi na NFZ po 4h i to tylko dla tego że za priorytet uznali komplet prześwietleń głowy i torsu, wyciągniecie brakującego kawałka zęba z przegryzionej na wylot wargi a potem załatanie
  • Odpowiedz
@dran2: no ale to dwa różne scenariusze. Jak masz wypadek i trafiasz na izbę przyjęć to się wokół ciebie w miarę sprawnie zakręcą.

Babka z grupy dostała piłką i ukruszył się się ząbek. Błacha sprawa którą można się zająć na spokojnie za tydzień gdy dostanie się termin prywatnie, ale nie, musi być już teraz natychmiast i za darmo, i to w naszych warunkach działania stomatologii gdzie lekarz ma narzucone ograniczenia że
  • Odpowiedz
dostała piłką i ukruszył się się ząbek.


@Panas: To wypadek prawie tak głupi jak mój, przewróciłem się na rowerze na prostej. To są właśnie wypadki, nie trzeba od razu wpadać pod samochód.

Błacha sprawa którą można się zająć na spokojnie za tydzień


@Panas: Tydzień z ukruszonym sporym kawałkiem zęba? NFZ musi uwielbiać takich jak ty, tydzień cierpienia aby i tak zrobić prywatnie.

ale nie, musi być już teraz natychmiast i
  • Odpowiedz
@dran2: upadek z roweru nie jest głupim wypadkiem, warto było posprawdzać.
Uderzenie piłką jest pierdołą, zwłaszcza że w pytaniu nie pisała o pilne RTG kręgosłupa szyjnego czy termin do neurologa, a o ząbek.

Ale fakt zbyt subiektywnie podszedłem do tematu, gdy ja ułamałem pół zęba to nic nie bolało i na luzie poszedłem po 5 dniach prywatnie, może tu kobieta ma inaczej.
  • Odpowiedz
zwłaszcza że w pytaniu nie pisała o pilne RTG kręgosłupa szyjnego czy termin do neurologa,


@Panas: Dokładne tak jak ja, poszedłem na SOR żeby mi naprawili zęba. Ludzie nie myślą racjonalnie po wyrwaniu gonga na łeb a i bez tego często nie wiedzą co jest ważniejsze.

gdy ja ułamałem pół zęba to nic nie bolało i na luzie poszedłem po 5 dniach prywatnie


@Panas: Nawet jak nie bolało, nie przeszkadzało
  • Odpowiedz
@dran2: "Poważnie jakiś dentysta powiedział ci żebyś przyszedł na spokojnie za 5 dni?"
No tak, nie wiem co w tym dziwnego. Jakby bolało czy cokolwiek się z tym działo robiłbym wcześniej. Zebrał wywiad telefonicznie, umówiłem się w terminie niekolidującym z pracą, uprzedził że gdyby jednak coś to zaglądać wcześniej. Dobrze że dbasz o siebie i sobie radzisz, dobrze że dbam o siebie i sobie radzę, gratuluję nam obu. Ale dalej śmieszy
  • Odpowiedz
Ale dalej śmieszy mnie roszczeniowa kobieta "już za darmo gdzie?"


@Panas: no tylko że tak de facto to NFZ nie jest za darmo, płaci za to w podatkach. To nie jest w porządku, że trzeba czekać miesiącami i nie rozumiem, czemu ludzie to racjonalizują
  • Odpowiedz
Błacha sprawa którą można się zająć na spokojnie za tydzień gdy dostanie się termin prywatnie, ale nie, musi być już teraz natychmiast i za darmo,


@Panas: Ja odbiegnę od tematu darmowości, ale "natychmiast" w przypadku złamania zęba może skutkować jego uratowaniem. Szczególnie jeśli nie została naruszona miazga (ale z tego co kojarzę nawet w tym przypadku można działać).
  • Odpowiedz
No tak, nie wiem co w tym dziwnego.


@Panas: Właściwie nic, nie odesłał płacącego klienta gdzie indziej, dał sobie szansę na to że klient będzie płacił dużo więcej jak się wda zakażenie, racjonalne zachowanie z jego strony. A jak zauważyliśmy ludzie po dostaniu gonga na łeb nie myślą racjonalnie więc nawet przeszło i klient się jeszcze cieszy ¯\(ツ)/¯

Ale dalej śmieszy mnie roszczeniowa kobieta "już za darmo gdzie?"


@Panas: Nie
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: czemu większość postów na tych grupach wygląda jak pisane przez ludzi z upośledzeniem? Nie potrafią przekazać prostej informacji w sposób zrozumiały, jak oni się odnajdują w życiu codziennym? xD
  • Odpowiedz