Wpis z mikrobloga

Hey Mirki z tagu #broda. Czy stosowaliście coś innego zamiast standardowych balsamów? Bo kurde mnie od jakiegoś czasu syfi strasznie pod ustami i wyczytałem że to może być spowodowane właśnie stosowaniem tłustych kosmetyków. Problem w tym że nie widzę zastępstwa, a bez balsamu to broda mi się zamienia w siano...
Z góry dzięki za pomoc!
  • 8
@Ysior: myj szamponem porządnym H&S albo Nizoral, pamietaj, żeby dobrze wysuszyć/wytrzeć z wody po prysznicu, no i rozważ niestosowanie olejków i innych wynalazków "audiofilskich" do nabijania kabzy barberom
via Android
  • 0
@CXLV szapon hs? Zawsze unikałem bo każdy fryzjer mówił że to do dupy z stąd łupież na głowie.
To wszyscy barberzy się mylą i nie powinno się stosować olejków/balsamów?
Suszę zawsze brodę, problem w tym że jak nie nasmaruje to jest strasznie twarda i taka sianowata.
Szukam czegoś co spowoduje że broda dalej będzie miękka, jednocześnie nie będzie mi za bardzo przetłuszczać skóry. Zresztą jutro idę z tym do dermatologa może coś
To wszyscy barberzy się mylą i nie powinno się stosować olejków/balsamów?


@Ysior: barberzy to chłopki roztropki co się nie chciały uczyć, są po średniej bez matury, zawodu nie mają to sobie zrobili kurs barbera za 500zł. Albo i nie. Najczęściej #!$%@? się znają na niczym. Podobnie jest z trycholożkami. Babki po liceum co się przebierają w kitel i udają lekarki, bo mają długie włosy to się muszą znać na włosach xD
via Android
  • 0
@CXLV no bo barber nie musi mieć szkoły przecież. Jak dobrze strzyże to mu to po cholere ¯_(ツ)_/¯. A mieć wiedzę jak dbać o zarost to do tego chyba nie jest potrzeba jakąś wielka szkoła, dlatego się dziwię że tak po nich jedziesz.
Ale wracając, masz jakąś dobry zamiennik dla tych balsamów co by tak nie zatłuszczał skóry, coś jak Miras wyżej pisal, jakie oleje jojiba czy według ciebie najlepiej nic nie
@Ysior: napisałem ci w pierwszym poście, żeby nie stosować tych wynalazków i myć szamponem przeciwgrzybicznym. Stanem naturalnym mężczyzny jest posiadanie brody. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, żeby w historii faceci musieli korzystać z olejków czy balsamów do brody. Ew. kup sobie mikroskop cyfrowy i zobacz co ci się tam dzieje, może jakieś ŁZS, może jakieś nużeniec siedzi. Nie wiem dokładnie co masz na myśli pisząc "syfi". Jak chodzi o opryszczkę w
via Android
  • 1
@CXLV siema Miras, zgodnie z zapowiedzią informuje, chłop w wieku 25 lat dostał trądziku ( ͡º ͜ʖ͡º). Nigdy nic nie miałem a ty cyk :). Dostałem maść z antybiotykiem i w sumie czekać obserwować nic więcej zrobić się nie da ¯_(ツ)_/¯.
Spróbuję zgodnie z twoją rada odpuścić te smarowidła i poszukać jakiegoś zamiennika.
Dzięki za rady!