Wpis z mikrobloga

Mirki, zamierzam kupić aparat fotograficzny, najlepiej używany. Budżet do 2,5/3K (body + obiektyw). Lubię robić zdjęcia, jednak obecnie aparat w telefonie przestaje mi wystarczać.
Aparat byłby wykorzystywany na wakacjach, podczas spacerów i w domu (jakieś amatorskie sesje :P). Fajnie by było, gdyby aparat miał WiFi, żeby od razu przerzucać zdjęcia na telefon.
Zależy mi na tym, aby obiektyw był dość uniwersalny i pozwalał na dobre zdjęcia krajobrazów/ciekawych budowli, ale czasem również portretów.

Ogólnie zależy mi na czymś co pozwoli mi na naukę (nigdy nie miałam profesjonalnego aparatu fotograficznego) i będzie robił lepsze zdjęcia od mojego telefonu :D

#aparat #fotografia #aparatyfotograficzne
  • 17
  • Odpowiedz
Nikon pełna klatka i 50mm 1.8?


@paczelok: No do 3k to na pewno pełna klatka xD już pomijam że 50mm to się tylko do portretów nadaje

@Kauczuq: Jak chcesz coś na start żeby sprawdzić czy to dla Ciebie w ogole ma sens to weź jakiegoś nikona ze średniej półki z obiektywem kitowym 18-135
  • Odpowiedz
@Kauczuq: Do około 3 tys. kupisz używane body Sony a7II (pełna klatka). Do tego jakąś stałkę np. 35 mm albo kit i będzie to super zestaw do nauki. Lepiej dozbierać i kupić takie Sony, które da Ci więcej możliwości i faktycznie będzie można na tym się czegoś nauczyć i wyciągnąć coś z tych zdjęć. W przeciwnym razie zostań przy telefonie, bo szkoda kasy na marny aparat.
  • Odpowiedz
w dupie byłeś gowno widziałeś ehhh szkoda z takimi dyskutować, pełna klatka za 2000 jak najbardziej możliwa, ten obiektyw 200zl Kosztuje i nadaje się do o wiele więcej


@paczelok: No poza tym, że handlowałem aparatami dobre pare lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) I na #!$%@? mu pełna klatka? za 2k to kupi jakieś stare d700 które będzie we wszystkich parametrach gorsze niż nowszy aparat z aps-c a
  • Odpowiedz
@SwiatWedlugAndrzeja: I co mnie obchodzi że ty handlowałes jak ja robiłem zdjęcia profesjonalnie przez parę lat więc mam na pewno lepsze doświadczenie i ogarnięcie do do radzenia jaki aparat jest dobre dla amatora niż jakichś handlarzyk co teraz ma wpisane krypto w opisie, co to ma wspólnego z fotografią w ogóle się pytam
  • Odpowiedz
@SwiatWedlugAndrzeja: Od tego krypto ci się w głowie poprzestawiało bo ona napisała że nie ma dużo pieniędzy i potrzebuje jeden aparat i pewnie jeden obiektyw na start więc pięćdziesiątka będzie pasować idealnie, typowe gadanie Handlarza czy też osoby która tylko i wyłącznie zarabia na aparatach i sprzęcie natomiast na robieniu zdjęć i czymkolwiek związanym z fotografią w ogóle się nie zna, pozdrowienia
  • Odpowiedz
@paczelok: Po raz kolejny króciutko cię wyjaśnie: Polecany przez ciebie obiektyw dla przykładu to jakieś plus minus nowy 1000 zł do pełnej klatki ten sam obiektyw do aps-c to połowa ceny do tego z aps-c nikona może znależć zestaw z podstawowym obiektywem 18-135 który daje znacznie większe możliwości bo ma szeroki kąt i minimum tele.

Nie zapraszam do dyskusji bo to ty jesteś spaczony "profesjonalną fotografią"
  • Odpowiedz
@SwiatWedlugAndrzeja: Ty w ogóle się na fotografii nie znasz bo polecasz 50 mm że niby do portretów jest dobre podczas kiedy lepsze jest 85 albo po prostu zoom 70 – 200, więc nigdy nie robiłeś żadnych zdjęć profesjonalnie bo inaczej byś to wiedział, proste,”. 2: ja pisze ceny sprzętu używanego, nie proponuje opcee kupowania nowego bo to strata kasy, używane pełna klatka, używany obiektyw 50 mm, wracaj do tego swojego krypto
  • Odpowiedz
@SwiatWedlugAndrzeja: + W ogóle głupi argument o tej profesjonalnej fotografii jak iPhonem też robię zdjęcia i też da radę, ale opka napisała że chce aparat bo telefon już nie wystarcza, i nawet tego nie rozumiesz to nie wiem co to robisz w tej dyskusji
  • Odpowiedz
@Kauczuq: kup x-t30 może się uda wyrwać z kitem do 3k, albo x-t20.
Starsze FF też są super, ale nie wiem na ile Ci zależy na bajerach w stylu właśnie te wifi itd
  • Odpowiedz
@paczelok: #!$%@? co za argumenty z dupy podałem ceny nowych ale używane będą analogicznie tańsze bezmózgu

Jasne może i 85 będzie lepsze 70-200 z #!$%@? jasnością na pewno będzie lepsze xD

Nie wiem jakim profesjonalnym fotografem byłeś ale nic dziwnego ze byłeś i już nie jesteś xD
  • Odpowiedz
@SwiatWedlugAndrzeja Pod fotografię pełna klatka jest ok. Lepiej wejść w system Sony, bo obiektywy pod te mocowanie produkują różne firmy w przystępnych cenach. Jak ja bym zaczynał to wziąłbym Sony a7II i stałkę 35 mm. Staloognoskowa zmusza do kadrowania nogami :)

Mając pełną klatkę uzyska fajniejszy bokeh i wyciągnie więcej z cieni, prześwietleń. Zdecydowanie polecam pełną klatkę do wejścia na wyższy poziom w fotografii. Fotografując telefonem już jakieś podstawy pewnie ma i
  • Odpowiedz
@Kauczuq: na Sony się nie znam, na nikonach już lepiej - i jak masz 3k to poluj na pełną klatkę lub minimum model z serii d7000 (choć wydaje mi się, że jak ma być przygoda na dłużej to apsc nie warte zachodu bo i tak kiedyś wymienisz).

Czyli tak: dobrym rozwiązaniem będzie model d610 z dołączonym do niego zoomem 24-70 lub podobnym ze światłem minimum f2.8. żeby takie coś zdobyć używanego,
  • Odpowiedz