Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem tego narzekania na d4 i wiecznego porównywania do poe. D4 to jest gra casualowa i każdy o tym już trąbił od dawna. Wielu osobom pasuje taka rozgrywka z tego względu, że większość ma obowiązki w życiu codziennym lub grę traktuje jako odskocznie.Ja grę zakupiłem 11 czerwca i do tej pory wbiłem dopiero 22lvl. Robię misje fabularne + poboczne, nie skipuje fabuły i gra mi się świetnie.Wbije na czarodziejce 50lvl i mam w planach zrobić druida...Jak ktoś jest hardcorowym graczem to niech zacznie grać w POE i tyle albo niech grę traktuje jako grę ,a nie wyścig szczurów.

#diablo4
  • 15
Popieram. Ja akurat jestem z tej drugiej grupy, bo mam już 100 wbite na czarodziejce, a w poe mam przegrane pewnie ponad tysiąc godzin, ale nie chodzę i nie trąbię, że d4 jest do dupy. Obie gry są bardzo dobre, a d4 mnie zaskoczyło, bo nie miałem zbyt dużych oczekiwań. Ok, mogłoby być trochę więcej grywalnych buildów itp. ale porównywanie gry, która dopiero wyszła do gry, która ma 10 lat contentu jest
@IceShandy: Dokładnie. Nie każdy chce czytać multum dysertacji i prac doktorskich, by zrobić jeden komfortowy grywalny build postaci, a chce sobie usiąść na kanapie i zapomnieć na godzinkę/dwie o świecie, ciachając demony z ładną grafiką, robiąc przyjemną rozpierduchę, a przy okazji zyskać trochę dopaminki z dropów. Próbowałem grać w POE swego czasu. Szybko wróciłem do Diablo 3, bo jednak więcej przyjemności jako casual miałem właśnie z Diablo.
@IceShandy zawsze się znajdą malkontenci albo debile jak ten od "dildo4". Ja mam 5X , nie pamiętam nawet. Gram swoje, chłonę, wieczorami odpalam i się wczuwam w opowieści a nie tam build z neta żeby zadać pięć dmg w sekundę więcej.
@IceShandy: duzo osob tak ma, z poe to jest tak, ze zeby miec naprawde sensowny bulid (jesli jestes casualowym graczem) to musisz wydac realne pieniadze na ijego zakup, zrobic postac i w końcówce okaze sie, ze bulid i tak nie jest endge’owy, bo czegos ci tam brakuje, co kosztuje jakies niewyobrazalne kwoty ( mowie tutaj o graniu sezonowym) A w D4 mozna pograc casualowo, ciekawe jak bedzie w przypadku „sezonow” sama
@Protectorx: Cena nie ma nic do rzeczy. Cała masa casuali kupuje fifę co roku, żeby pyknąć sobie 2 meczyki na miesiąc. Prawda jest taka, że casuale najwięcej wydają na gry, bo najmniej czasu mają żeby w nie grać (mam na myśli tutaj mikropłatności wewnątrz danej gry). Dlatego Blizzard już od dawien dawna we wszystkich swoich grach targetuje casuali.
@IceShandy: tylko aby cieszyść się z wydropionego perfekt itemu potrzeba 100lv bo co z tego że na 61lv dropniesz taki item jak już item z losowymi statami ale większym dmg jest lepszy xD
@IceShandy: Fajnie że gierka dla cusuali co grają 2h tygodniowo, ale pomijasz wiele rzeczy, jak cene tej pieknej cusualowej gierki i to co ma do zaoferowania pozniej, a powiem Ci ze pozniej ma do zaoferowania tylko jedno, siedzienie i expienie na dungeonach bo itemy tak na prawde zmienisz tylko 2 razy, po wejsciu na wt3 i potem po wejsciu na wt4 i tu juz konczy sie wiekszy progres twojej postaci. Aktywnosci
@Bloodaxis1: są buildy które działają na samych rare itemach gdzie zrobisz cały content minus Uber bossy. Jakie itemy casual w poe musi RMT uprawiać by przejść cały content jaka ta gra ma do zaoferowania? Chyba że po tygodniu od startu ligi jesteś w akcie 9 i jeżeli jesteś aż takim noobem to wtedy widzę potrzebę posiłkowania się RMT
@okfmale: wiesz, te bulidy napewno istnieja, ale czy one sa takie top i zrobisz nimi end game, to to juz jest sprawa mocno dyskusyjna. Druga sprawa - piszesz napierw o casualowym graniu, a pozniej ze nooby sa dopiero po tygodniu w 9 akcie. Dziwnie to brzmi. Zreszta, nie wiem tak do konca co jest end game w poe teraz, czy bossowie czy mapy high tierowe?
@Bloodaxis1: dalej nie podałeś itemow jakie casual "musi" (sam tak napisałeś) kupić by zrobić end game. A teraz piszesz że w sumie nawet nie wiesz czym jest end game w poe. Jak ja czy inni maja brać twoją opinię na poważnie?

Bo jest różnica między byciem causalem i robieniu aktów w pierwsze 2-3 dni (imo to i tak dlugo, ale myślę że 3h w każdy z 3 dni weekendu casual może
@okfmale: bylo sporo takich itemow i pewnie jest, gdzie zeby ow bulid dzialal ich wlasnie potrzeba. Nie pamietam juz teraz nazw tych itemkow, ale kiedys w bulidzie na spectry byly zdaje sie takie rekawice (ktorym pozniej znieniono statsy, bo byly zbyt op), czesto bulidy pod jakies miecze tez tak dzialaja, ze bez nich nie da sie grac (oni goroshi??? ) plus dodajmy troche kamieni 20% na taki sredniej klasy bulid to
@IceShandy: casualowa xD dla tego zly build i za duzy c=lv wbijesz to ie mobki ruchają :D casualowy to byl d3 czy 2 .. 4 chce byc like poe w jakimś stopniu a ten lv scaling to rank w tej grze