Wpis z mikrobloga

371 443 + 68 + 28 + 62 + 61 = 371 662

Pojeżdżane trochę po #wroclaw - trochę chaszczami, trochę miastem, trochę wałami. Minęło dobrych parę lat od tego jak ostatnio jeździłem rowerem po Wro i fajnie patrzeć jak rozwinęła się od tego czasu infrastruktura. Warszawie to już dawno odjechał pod tym względem - głównie za sprawą spójnej sieci w centrum. Co prawda byłem czysto turystycznie i inaczej na to patrzę niż osoba, która jeździ na co dzień, do pracy np. ale nadal uważam że progress jest wielki. Jeździło się mega przyjemnie.

Najbardziej zrobiła na mnie wrażenie ul. Jedności Narodowej, gdzie wytyczono dwa szerokie pasy rowerowe na jezdni. Poza tym wiele ciekawych rozwiązań infrastrukturalnych. Na minus za to wąskie, jednokierunkowe pasy rowerowe na wysokim krawężniku lub oddzielone krawężnikiem od jezdni jak np. na Mostach Pomorskich i Hubskiej, gdzie utknąłem za parą staruszków jadącą bardzo wolno. Mimo tego że jezdnia była pusta, nie mogłem ich wyprzedzić bez ryzykownego manewru przejeżdżania przez krawężnik.

Super zrobili DDR wzdłuż Ślężnej, gdzie przejazdy przez ulice poprzeczne są wyniesione czyli auta muszą wjechać na górkę i przez to zwolnić co zmusza ich do zachowania większego bezpieczeństwa i ustąpienia pierszeństwa. Tak to powinno wyglądać zawsze, a nie DDR typu pumptrack.

Gorzej trochę jak się zjedzie z głównych ciągów i wjedzie na ulice z kocimi łbami. Zastanawiam się ile czasu potrzeba, aby doprowadzić do porządku wszystkie ulice w mieście. 50 lat może nie starczyć. Ale Szczytnicką mogliby ogarnąć - nie rozumiem czemu ten okropny odcinek nadal nie doczekał się remontu.

Ale wały nad Odrą i Widawą to jakaś ekstraklasa - kiladziesiąt kilometrów (prawie) nieprzerwanych idealnych szutrów. Bajka <3

#rowerowyrownik #ruszwroclaw #gravel

Skrypt | Statystyki
Pobierz
źródło: IMG-0736
  • 10
Najbardziej zrobiła na mnie wrażenie ul. Jedności Narodowej, gdzie wytyczono dwa szerokie pasy rowerowe na jezdni.


@Drzamich: zapytaj gdzie zaproponowano samochodom alternatywę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale fakt. Jest coraz lepiej.
@Drzamich: auta w 2 strony na pozostałym 1 pasie ruchu?

Akurat na Wyszyńskiego od skrzyżowania z Nowowiejską do mostów postawiono wysepki i zrobiono po 1 pasie do jazdy prosto, a reszty nie zmieniano od lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)