Wpis z mikrobloga

średniej wielkości plomba swiatloutwardzalna bez leczenia kanałowego? Mnie kasują 250 PLN


@MirkujeOd2009Roku: przeciez to kosztuje z 50-70zl na NFZ (_ )

Ja nic nie place, bo mam w pakiecie medicover, ale ogolnie chodze na higienizacje dwa razy w roku i mam zdrowe zeby, bo je lecze
  • Odpowiedz
@Raptrax: po czym to stwierdzasz? większość najlepszych ocen na znanymlekarzy maja przystojni dentysci XD

Mi robil typ na NFZ jak bylem na praktykach i nigdy nie bylo potrzeby poprawek. Wczesniej mi robili znajomi rodzicow lekarzy, tez na NFZ
  • Odpowiedz
@programista15cm: po pierwsze nie ma czegoś takiego jak „dopłata za białą plombę”, albo procedura jest wykonywana w ramach punktów NFZ albo w pełni prywatnie. Różne próby dopłat to oszustwo i można za to iść siedzieć.
„Czarne plomby” czyli amalgamatowe są zakazane przez UE i bardzo dobrze.
Trzeba mieć spore szczęście, żeby natrafić na gabinet na NFZ, który w ramach punktów nfz-owskich umieści w zębie wyp. kompozytowe, bo wtedy gabinet praktycznie dopłaca
  • Odpowiedz
W polsce istnieje przekonanie, ze na zeby TRZEBA wydac miliony.

Mi sie nie zdarzylo nigdy


@programista15cm: Nie tyle w Polsce co ogólnie w Internecie a zwłaszcza na wypoku na tagu stomatologia. Tutaj tylko leczenie w klinice stomatologicznej i to najlepiej w tej najbardziej renomowanej i najdroższej jest ok, reszta to gówno. A jak wdasz się w gadkę o zębach z paroma stałymi bywalcami tego tagu to z byle gówna typu mały
  • Odpowiedz