Wpis z mikrobloga

jak tu korzysta się z myszki?


@szcz33pan: na bank można Steam decka ze zwykłą myszką sparować po bluetooth. Ew. Jeszcze można używać wbudowanych touch padów jak w laptopie (tylko tu obsługuje się je kciukami) i też chyba hula.
via Android
  • 0
@szcz33pan albo myszka pod blutututu albo hub usb c na zwykłe usb i normalnie jak to na linuxie/windowsie działa. poza tym na decku jest touchpad jak w zwykłym laptopie
via Android
  • 1
@susi33 do wersji bez hd moda i hoty wystarczy zainstalować heroic launchera ze zwykłego pulpitu i tam zalogować się na konto na gogu i samo się pobiera i instaluje, a jak chcemy hota i hd moda to trzeba luciusa zainstalować i wine i tam też po logowaniu na goga jest gotowy skrypt instalujący całość. ogólnie łatwiej zrobić to pierwsze, bo w tym drugim miałem problem z odpaleniem ale już mi działa :)
@FoxX21: a nie wystarczy po prostu przekopiować folderu z grą na dysk Steam decka i odpalić go przez Protona? Robiłem tak już z kilkoma grami z lat 2000-2007 i na razie wszystkie śmigały. Nawet takie które bez instalacji nie odpaliłyby się na windowsie bo wywalają błędy rejestru albo braki jakichś plików. Proton lepiej obsługuje gry windowsowe niż sam windows XD