Wpis z mikrobloga

Pytanie jak go przerobić żeby na wyjściu był styk bezpotencjalowy? Bo teraz trzeba dodatkowe zasilanie a ja chciałbym sterować tylko z tej płytki.


@rybeczka: a jakie masz napięcie w obwodzie sterowanym?

Tylko mi wypok chodzi jak g?
Pytanie jak go przerobić żeby na wyjściu był styk bezpotencjalowy?


@rybeczka: przecież to już jest "bezpotencjałowe"

Chce okap 230V 45W dać na taki czujnik

I wysterować rekuperator


To może po prostu weź listwę zasilającą master-slave, albo użyj SSR z możliwie niskim wymaganym napięciem po stronie pierwotnej i wytrzymujący napięcie sieciowe po stronie wtórnej.
@rybeczka: to ja wiem co chcesz zrobić, ale jakie napięcie masz w tym obwodzie od rekuperacji. Jak typowo przemysłowe 24VDC 8mA to optoizolator wystarczy nawet tez rezystora, jak AC to trzeba by szukać jakiego optotriaka czy czego tam.

Tylko musisz wiedzieć, że ten układ detekcji na diodach generuje #!$%@? zakłóceń
@rybeczka: To zależy co chcesz sterować. Jak chcesz sterować LED-em, do wstaw LED zamiast transoptora ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak coś większego to raczej nie jest dobrym pomysłem zasilać to szeregowo z twoim urządzeniem po lewej stronie. Ale urządzenie po lewej stronie jest z czegoś zasilane - po prostu zasil prawą stronę z tego samego źródła. Nic lepszego raczej nie wymyślisz.
potrzebuję włączać rekuperator a on ma wejście cyfrowe NO więc wystarczy zewrzeć


@rybeczka: no to ten układ z obrazka powinien wystarczyć. Jak nie działa to trzeba sprawdzić czy pulsowanie sygnału mu nie przeszkadza i czy spadek napięcia na dwóch diodach wystarcza do porządnego zaświecenia LEDa w transoptorze.
@rybeczka: Jeśli z transoptorem nie da się podłączyć tak żeby działało (a pewnie się da) to możesz spróbować zamiast transoptora dać tam jakiś malutki przekaźnik na niskie napięcie. Może da radę zasilić cewkę przekaźnika zamiast LEDa. Uważaj też, żeby te diody wytrzymały twoje obciążenie. 45W powinno być OK, to będzie coś rzędu 100mW na diodę. Możesz też dać 3 albo 4 diody w szeregu zamiast dwóch żeby podnieść napięcie dla cewki
@rybeczka: przy 3V3 nie ma sensu się bawić w przekaźniki. Najwyżej jak jakiś spory prąd tam płynie, cholera co wymyślili jak dali takie napięcie. Sterowanie stykowe bardzo nie lubi niskich napięć, byle kurz w przekaźniku i sygnał nie pójdzie.

Jak będzie kilka mA to sam optoizolator wystarczy, jak będzie więcej to będzie trzeba kombinować, albo dodać rezystor o ile mały prąd wystarczy sterownikowi, albo tranzystor, ale zasilanie starczy z samej rekuperacji.