Wpis z mikrobloga

Hej, używa ktoś jakiś małych sprzętów do obserwacji? Interesuje mnie monokular albo luneta dobrej, sprawdzonej firmy. Budżet w sumie otwarty ale jak na początek to chciałem coś za około 500 zł. Można już coś sensownego dostać ze ten pieniądz? Coś małego do obserwowania statków, morza i takich tam pierdół. Tagi trochę z tyłka, strzelam na ślepo ( ͡º ͜ʖ͡º)
#bushcraft #astronomia #fotografia
Hellicon - Hej, używa ktoś jakiś małych sprzętów do obserwacji? Interesuje mnie monok...

źródło: monokular

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • 1
@Del: Ja #!$%@?ę to już bym wolał żeby tu przyszedł jakiś moderator z elektrody i zamknął temat bo było już pisane 100 razy i w ogóle sprzęt z czarnej listy i kiedyś to było. Człowiek chce tylko zasięgnąć wiedzy... ( _)
  • Odpowiedz
@Hellicon: Delta Optical StarLight 15x70 + statyw lub monopod, zależy co chcesz oglądać. Tylko ze nie jest to małe, tzn jest ale może nie dla Ciebie
  • Odpowiedz
Mam monokular celestron up close G2 (glownie zeby popatrzeć na coś kiedy jestem na rowerze.) Jakość obiektywnie taka sobie ale do zastosowań wystarczy zdecydowanie. Co z tego ze lornetka miala by lepsze parametry skoro nie moglbym jej mieć przy sobie tak jak mam monokular. Nie daj sobie wkręcić ze do codziennych nieprofesjonalnych zastosowań potrzebujesz sprzętu za 2k.
  • Odpowiedz
@Hellicon: Lornetka dlatego istnieje że masz dwoje oczu a nie jedno. Płaty potyliczne są przyzwyczajone do przetważania obrazu symetrycznego, to dzieki tej umiejętności dostrzegasz głębie. Przy większych odległościach to nadal ma sens bo dzieki temu jestes w stanie powiedzieć że coś jest dalej a coś bliżej.
  • Odpowiedz