Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#handel #sprzedaz #dzialalnosc #olx #zarobek #urzadskarbowy #us

Witam
Wprowadzili jakieś nowe przepisy że powyżej tam jakieś kwoty transakcji sprzedażowych wszystkie dane będą wysyłane automatycznie do urzędu skarbowego. Trochę we mnie to uderzyło, bo handlowałem pewnymi rzeczami na OLX dział elektronika i trochę sobie z tego dorabiałem, dużo ludzi brało przez wysyłke OLX i tak to szło jakoś.
Byłem już się zorientować co i jak, nie opłaca się zakładać działalności przy takich kwotach.
Już nawet myślałem o koncie na słupa, no ale to jednak jakieś ryzyko że to konto zamkną w losowym momencie z gotówką na koncie.
Widzę na nadal jest sporo osób którzy handlują "hurtowo" (sprzedawają po około 10-15 sztuk tego produktu w miesiącu i tak na okrągło). Zastanawiam się czy po prostu mają w dupie skarbówkę czy co. Powiedzmy że przy 15 sztukach przychód jest w granicach 4500 zł (PRZYCHÓD TO NIE DOCHÓ PAMIĘTAJ). Więc jakby na konto co miesiąc byłby przychód 4500 zł z OLX to myślę ze urząd skarbowy po czasie sie zainteresuje, no ale wtedy to juz jest po ptakach i można bilet w jedna stronę sobie gdzieś kupic.
Tak wiem że można handlować sprzedając osobiście i tylko i wyłącznie gotówkowo, no ale tu utarg jest mozna powiedziezc ze o 70% mniejszy wtedy i tu jest pies pogrzebany.

Jakieś tipy, pomysły?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8