Wpis z mikrobloga

Mireczki, stawiam dobrą flache jak ktoś mi pomoże z komputerowym problemem. Jak patrze sobie na wykresy z MSI Aftera to komputer zaczyna się bez żadnych powodów grzać powyżej 70-80 stopni, mimo że wszystkie okna są zamknięte. Jak próbuje odpalić Menadżer Zadań żeby zobaczyć wykorzystanie procka przez appki to magicznie nagle temperatura spada poniżej 50 XD Skanowałem ADWCleanerem i nic nie wykryło
#komputery #informatyka #it #pcmasterrace
  • 10
@Pandzia_art: raczej niee, bo pracuje wtedy w premiere pro i jak zaczęło mi zamulać niekiedy to zaczalem sprawdzac temperatury, myslalem ze to program obciąża ale jednak nie, bo nawet po wylaczeniu adobe i wszystkiego z paska utrzymuje sie wysoka temperatura, dopiero odpalenie menadżera zadań powoduje że wraca do normalnosci. bardziej wlasnie ukryta koparka, ktora koledzy sugeruja, robie wlasnie skan
@koronawirus: hm.. zobacz może jeszcze na autostart jakie tam programiki są na włączeniu bo kurcze nie przeglądniesz wszystkich procesów.. nawet jeśli coś się podpięło pod instniejący to się nie skapniesz więc jedynie co to możesz jakieś śmieci wywalić typu cortana czy OneDrive jeśli nie używasz
@koronawirus:
Uruchomienie menedżera zadań i natychmiastowy spadek temperatur sugeruje infekcję jakimś kopaczem krypto (menedżer odpalony = chowam się / przestaję działać)...
Możesz jeszcze spróbować podejrzeć procesy w Process Explorer (taki lepszy, bardziej rozbudowany menedżer zadań).

Użyj FRST, wiem, że elektroda, ale dobrze napisane -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3815619.html
@koronawirus:
- porównaj na wykresie jeszcze obroty wentylatora, jak korelują oraz zegary/zużycie proca (w MSI Afterburner)
- spróbuj jakimś innym narzędziem, który pokazuje procesy, podejrzeć co tam w tle się dzieje,