Wpis z mikrobloga

„Mein Kampf” przez lata stanowiła temat tabu. Co ciekawe, nie doprowadziło to jednak do wymazania „biblii nazizmu” ze zbiorowej pamięci, lecz sprawiło, że dla wielu stała się zakazanym owocem, owianym aurą kuszącej tajemniczości. Dziś, po wydaniu oficjalnych edycji krytycznych – najpierw w Niemczech, a potem również w Polsce – każdy może samodzielnie sprawdzić, co tak naprawdę zawiera słynne dzieło Hitlera. Postanowiłem skorzystać z tej możliwości…

Link do znaleziska - O czym jest „Mein Kampf”?

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko.
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #europa #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #bron #wojna #fizykajadrowa #atom
sropo - „Mein Kampf” przez lata stanowiła temat tabu. Co ciekawe, nie doprowadziło to...

źródło: merlin_63577067_96605298-481b-4110-a08c-3202a64c9bda-superJumbo

Pobierz
  • 40