Wpis z mikrobloga

zaczął mi liczyć ślad węglowy, chyba pora zmienić bank xD


@camisetablanca: Właśnie sobie wyobraziłem jak musieli czuć się Polacy jak ludzie z Zachodu chcieli im kanalizację i kable telefoniczne kłaść.
  • Odpowiedz
@czarnobialyblog

jak to jest wydawać więcej na komunikację miejską niż na jedzenie? Gdzie ty mieszkasz na jakimś zadupiu i do miasta wojewódzkiego tyrasz PKSem ?


Nawet jeśli tak robi to co z tego? To jakiś powód do wstydu? Bynajmniej.
  • Odpowiedz
@Logytaze

Właśnie sobie wyobraziłem jak musieli czuć się Polacy jak ludzie z Zachodu chcieli im kanalizację i kable telefoniczne kłaść.


Porównywanie kanalizacji do wciskania wymyślonego na potrzeby przyćmienia spowodowania katastrofy ekologicznej hasełka. XD
  • Odpowiedz
@Krupier: Co jest zmyślone? Ślad węglowy? Zmiany klimatu? Najlepiej założyć klapki na oczy i udawać, że nie ma problemu. Bank przygotował kampanię informacyjną, a wy płaczecie jakby gwałciło was homokomando.
  • Odpowiedz
@Logytaze nie istnieje coś takiego jak ślad węglowy, pisałem wyżej.

Zmiany klimatu istnieją odkąd istnieje świat. I będą istnieć przez kolejne miliony lat.
  • Odpowiedz
Gdybyśmy mieli to na serio brać to musielibyśmy przyjąć, że oddychaniem generujesz ślad węglowy więc powinieneś ograniczyć oddychanie.


@Krupier: myślę, że rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości i myślę, że dyskutowanie z spiskową wizją świata z zasady nie ma sensu

polecam jedynie sprawdzić skąd się bierze dwutlenek węgla który wydychamy (podpowiem szokującą tezę, że nie z paliw kopalnych xd) i czemu w związku z tym bilans węglowy w przyrodzie tego procesu jest zerowy
  • Odpowiedz
a zastanawiałeś się kiedyś skąd wzięły się paliwa kopalne? To dopiero jest heca!


@nickson: co to ma do rzeczy w kwestii tego co napisałem?

chyba, że chcesz powiedzieć przez to, że jako że mają one pochodzenie roślinne, to oddychając spalamy zakopany w ziemi węgiel

nie wiem jak to miałoby się jedno z drugim wiązać xD
  • Odpowiedz
@witajswiecie To, że kiedyś te rośliny uczestniczyły w bilansie CO2 w atmosferze, tak jak wspomniane oddychanie. I uwaga!... planeta przetrwała mając całe to CO2 nad ziemią, a nie jak teraz pod. Niebywałe!
Ależ tam musiały być zmiany klimatu jak tyle dwutlenku było w powietrzu.
  • Odpowiedz
To, że kiedyś te rośliny uczestniczyły w bilansie CO2 w atmosferze, tak jak wspomniane oddychanie. I uwaga!... planeta przetrwała mając całe to CO2 nad ziemią, a nie jak teraz pod. Niebywałe!

Ależ tam musiały być zmiany klimatu jak tyle dwutlenku było w powietrzu.


@nickson: ale zdajesz sobie sprawę, z tego przez większość historii ziemi skład powietrza wyglądał w ten sposób, że byłby dla człowieka albo szkodliwy albo zabójczy?

chyba, że uważasz
  • Odpowiedz
@camisetablanca: jak zamawiałem w apce Max Burger to tam też już chyba pokazują ślad węglowy dla burgera xD

Coś mi się wydaję, że w pierwszym etapie korporacje chcą przyzwyczaić ludzi do takiego wskaźnika a potem wiadomo jak to się skończy...
  • Odpowiedz
@camisetablanca: My sobie tak gadamy, ale oni budują infrastrukturę pod swoje chore pomysły

Prace nad CBDC trwają od wielu lat, były testowane w krajach 4 świata jak afryka gdzie nawet internet nie dochodzi i nie wiemy co się tam dzieje.

Jak wszystko będzie dopieszczone to przywalą w nas zaawansowanym narzędziem ucisku
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: gowno a nie zarobić na trendzie za pare lat nie kupisz sobie nowego tv po twoj "slad weglowy" został wykorzystany.
Zreszta daleko nie trzeba szukac już pozbawili nas samochodów.
  • Odpowiedz
@witajswiecie W karbonie panowały na ziemiach współczesnej Polski warunki klimatyczne, podobne do tych, jakie występują obecnie w strefie klimatu równikowego (wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza przez cały rok). W tym okresie zaczęły się tworzyć największe, ze znanych dziś na Ziemi, złoża węgla kamiennego

Tyle gugiel mi napisał,

Co do tlenu na ziemi, to jest on zasługa organizmów fotosyntezujacych a nie małej zawartości węgla. W paleozoiku nastąpił silny rozrost takich organizmów, głównie
  • Odpowiedz