Wpis z mikrobloga

@camisetablanca: najpierw liczą. Potem będą premiiwać za niski ślad węglowy. Potem będą karać za zbyt wysoki. Oczywiście konta premium nie obejmują prywatnych rejsów samolotem.
  • Odpowiedz
chore

Narazie tylko liczą, pot będą konto blokować


@Multiwitamina-_: no kojarzę temat, zaczęło się sto lat temu od ograniczeń prędkości a teraz jak jadę 70 na 50 to mi strzelają w łeb. Zawsze tak jest.
  • Odpowiedz
@George_Liquor: Obecnie po odstrzale sanszurdera mam aliora i nesta, bo nie muszę kombinować tam by nie płacić za konta.
Szurtandera założyłem wyłącznie dla darmowych przelewów natychmiastowych, ale w dobie blika przestają one mieć znaczenie.
  • Odpowiedz
@camisetablanca: oglądam sobie dla relaksu na yt filmy z pracy z indii, wiecie spawanie silników na kucaka, robienie peletu plastikowego z odpadów plastikowych i tam dzieciaki pracują normalnie uśmiechnięte wszystko się u nich zgadza
  • Odpowiedz
W karbonie panowały na ziemiach współczesnej Polski warunki klimatyczne, podobne do tych, jakie występują obecnie w strefie klimatu równikowego (wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza przez cały rok). W tym okresie zaczęły się tworzyć największe, ze znanych dziś na Ziemi, złoża węgla kamiennego


@nickson: no tak, generalnie większą część planety pokrywały lasy tropikalne, które absorbowały znaczną część dwutlenku węgla na planecie, więc nie był on "nad ziemią"

to jakby delikatnie inna
  • Odpowiedz
@witajswiecie no pod ziemią ten CO2 też nie był kiedy absorbowały go lasy ????
Całe dzisiejsze paliwa kopalne były na powierzchni ziemi w postaci lotnego CO2, stopniowo wiązanego procesem fotosyntezy, nie mniej jednak to był level pt. skończyła się ropa i węgiel.
Serio, UE produkujące 8% CO2 jest w stanie cokolwiek zmienić?
Pewne jest ze jak tylko gospodarka europejska zbiednieje względem innych gospodarek to będziemy mniej tego CO2 produkować z powodu nędzy.
  • Odpowiedz
stopniowo wiązanego procesem fotosyntezy


@nickson: no dokładnie tak, stopniowo przez tysiące lat dając czas całemu ekosystemowi na adaptację

Serio, UE produkujące 8% CO2 jest w stanie cokolwiek zmienić?

Pewne jest ze jak tylko gospodarka europejska zbiednieje względem innych gospodarek to będziemy mniej tego CO2 produkować z powodu nędzy. Pytanie tylko czy o to nam tak naprawdę chodzi...


@nickson: biorąc pod uwagę, że jest głównym eksporterem rozwiązań związanych z redukcją CO2
  • Odpowiedz
@witajswiecie nawet jeśli to prawda że natura sobie nie poradzi ze wzrostem stężenia CO2 sama, i że to wina człowieka i że mamy wystarczającą sprawczosc żeby to odwrócić, to ja tego nie kupuję.
Afryka, Indie, Chiny, Ameryka Południowa, wreszcie US, samą wielkością swoich populacji mogłyby ew. robić różnicę a nie UE. Sam wzrost liczby ludności w pierwszej 3ce jest tak duży że przykrywa UE czapką.
To że UE produkuje zielone technologie i
  • Odpowiedz
Przypominam, że od 1 lipca konto w santanderze przestaje być bezpłatne po jednej płatności i przelewie 500 zł. Od tej daty trzeba będzie wydać 300 zł miesięcznie za utrzymanie konta albo wezmą 6 zł.


@Tytanowy_Lucjan: Dzięki za info ziom. Miałem tam konto dodatkowe i zupełnie ignorowałem te wiadomości. Właśnie odbyłem rozmowę z konsultantem online i konto wypowiedziane, tylko jeszcze zgody marketingowe muszę ręcznie wyłączyć.
  • Odpowiedz