Wpis z mikrobloga

@zmarnowany_czas: w chciwym kapitalizmie socjalistyczne, skorumpowane rządy nie tworzyłyby parasola ochronnego nad korporacjami - powstałaby konkurencja, która uniemożliwiałaby im windowanie cen.
  • Odpowiedz
w chciwym kapitalizmie socjalistyczne, skorumpowane rządy nie tworzyłyby parasola ochronnego nad korporacjami - powstałaby konkurencja, która uniemożliwiałaby im windowanie cen.


@Bordomir: ale fikoł
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: no ale chwile. Jeśli coś sprzedawałem za 100zł i miałem 50zł marży to miałem dla prostego obliczenia 50zł do kieszeni. Jeśli wzrosły koszty produkcji, rosną ceny nieruchomosci, aut a ja chce zarabiać więcej, żeby mnie było stać na luksus to chyba normalne, że niezadowole się zyskiem 50zł przy kosztach produkcji 60zł. Dlatego nie sprzedaje juz za 110zł tylko musze conajmniej 130zł, żeby te 70zł marży było ekwiwalentem "starych" 50zł +
  • Odpowiedz
w chciwym kapitalizmie socjalistyczne, skorumpowane rządy nie tworzyłyby parasola ochronnego nad korporacjami - powstałaby konkurencja, która uniemożliwiałaby im windowanie cen.


@Bordomir: Tak, bo jak coraz potężniejsze korporacje przekupują rządy, aby wprowadzały dla nich korzystne legislacje, to już nie jest kapitalizm. Kapitalizm jesst w ogóle tylko wtedy, jak jest dobrze, cnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Szmaciak: Ale to jest po prostu normalne stadium rozwoju kapitalizmu, jego nieuchronna konsekwencja. I swoją drogą w tych złotych czasach kapitalizmu, do których odwołuje się Konfederacja, to było raczej wysokie, progresywne opodatkowanie i złote lata Keynesizmu, jeśli chodzi o interwencję państwa w gospodarkę.
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: Gdybyśmy tylko mieli w szkole edukację ekonomiczną, to może wiele osób w końcu zrozumiałoby jak wygląda proces ustalania cen, jakie mechanizmy są z tym związane i jakie są tego skutki. W dużym uproszczeniu:

Firma ustala cenę taką, żeby mieć jak najwyższą marżę, ZAWSZE, pod pewnymi dodatkowymi warunkami. Jest to jej OBOWIĄZEK, ponieważ celem każdej firmy jest zarabianie, a nie działalność charytatywna. Marża zależy od bardzo wielu czynników, między innymi od
  • Odpowiedz
Najwiekszy wzrost gospodarczy USA zanotowały kiedy Keynes na chleb mówił "bep" a na muchy "papty".


@Towarzysz_Szmaciak: Według ciebie - kiedy to było? Przecież Konfederacja ciągle odwołuje się do USA po II wojnie, a ty do czego? Do XIX wieku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas Korporacje dosciskają szaraków marżami, pciembiorcy robili wały żeby wyłudzić tarcze antykryzysowe, które sa głównym powodem inflacji - ale na wykopie dalej winne 500+ i minimalna a najbogatszym trzeba obniżyć podatki XD Tutejsze barany by się ze smakiem oblizały, jakby ktoś bogatszy im nalał na twarz, bo liczą, że kiedyś sami tacy będą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aegispolis: konfiarze nie wiedzą, albo ignorują fakt, że do połowy lat 60. maksymalna stawka podatku w USA wynosiła ponad 90%.

Chyba że oni tak na odwrót wszystko, tu niby lolnościowcy, a potem się okaże że podatki to oni będą wprowadzać, z religią walczyć a UE jeszcze szybciej federalizować.
  • Odpowiedz
ale na wykopie dalej winne 500+ i minimalna a najbogatszym trzeba obniżyć podatki XD


@Warrior_97: bo to odpowiada za nadpłynność monetarną także i dostarcza środków do konsumpcji. Przecież to widac jak #!$%@? w danych jak rosła konsumpcja... i jak duzy cżłon PKB stanowiła. W kryzys kowidowo dodrukowy weszlismy przy konsumpcji rozgrzanej do czerwoności. to musialo sie tak skonczyc.
  • Odpowiedz
@wuwuzela1 Ja się zgadzam, że po pierwsze pisowskie socjale są prymitywną kiełbasą wyborczą, po drugie, dołożyły się do inflacji, ale ciągle mowienie o nich, przy jednoczesnym zapominaniu tych #!$%@? tarcz, które dały kilka razy silniejszy impuls inflacyjny to niezły fikoł XD
  • Odpowiedz
@Warrior_97: Bez kowiddruku dotoczylibysmy sie z inflacją pod 8%.... a Z kowiddrkiem przebilismy 21%. Niby 18,4 ale dalej vat na zywnosc zdjęty jest i homonto na prądzie dla konsumentów.
  • Odpowiedz