Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wyjasni zasadę, którą kierują się murzyni.
Może ktoś z #lewica bo chętnie ich bronią i przyjmują wszędzie

Dlaczego podczas jakiejś strzelaniny z policją, to zwykle czarni obrabiają sklepy?
Nie mogę zrozumieć tej sytuacji, policjant kogoś postrzeli bądź zastrzeli, a prywatny sprzedawca z butami, czy sklep spożywczy/market jest okradany.

Dlaczego? Bo to nie jest jedyna taka akcja, bo w USA także tak było, Dzordz umar, a przez tydzień okradano sklepy z butami, elektroniką, markety etc.

Pobierz
źródło: obraz_2023-06-30_231104869
  • 31
@MePix: Niedługo afroamerykanin będzie zakazany bo to słowo określa to samo co czarny i stanie się obrazą, są ludzie, są rasy i przypisane im cechy jak sami tego nie zmienią my nie zmienimy o nich postrzegania, proste i usunięte przez moderatora
@MePix: Mnie to bardziej ciekawi jak to wygląda w krajach w których czarnoskórzy stanowią większość od wielu pokoleń. W sensie czy w takiej wiosce w Kenii też dochodzi do tak częstych rozrób i kradzieży czy może Ci ludzie są jakoś inaczej wychowywani i nie ma z nimi problemu.
Ktoś mi wyjasni zasadę, którą kierują się murzyni.

Może ktoś z #lewica bo chętnie ich bronią i przyjmują wszędzie


@MePix: Murzyni to nie wiem, ale ta jak ich nazywasz "lewica" liczy na "wymieszanie ras" i, że rozejdzie się kiedyś po kościach i będziemy wspólnie wszyscy tańczyli trzymając się za ręce.
Dlaczego podczas jakiejś strzelaniny z policją, to zwykle czarni obrabiają sklepy?


@MePix: kiedyś na YT widziałem jak mówili że mają prawo okradać sklepy bo sklepy są prowadzone przez białych a biali ich wyzyskiwali więc teraz muszą odebrać "swoje".
@K-S-: w takich krajach, za kradzież traci się rękę czy tam palce, więc okradanie to ryzyko, nie to co tutaj, mandat albo ciepła prycza z 3 daniowym posiłkiem