Wpis z mikrobloga

@Nano22 W CGI leje się paliwo przez pompę wysokiego ciśnienia do miski olejowej. Zegary nie mają lampki od zbyt niskiego ciśnienia oleju, więc może to doprowadzić do zatarcia, jeśli nie będzie wykryte na czas. Dodatkowo rozrząd drogi i lubią się zacinać wariatory, także niby fajny silnik, ale nie lubi zaniedbań w eksploatacji...
@Nano22 Jak ktoś zamaskuje temat, to ogarniesz dopiero po jakimś przebiegu. Rozrzedzony olej pachnie benzyną i jest zupełnie inny w dotyku niż dobry, łatwo poznać. Ale jak go wymienisz "do sprzedaży" i nie jeździsz wozem poza pokazywaniem kupcom to można się nabrać...
@Nano22 zależy który. Jesli przedliftowe czyli 1.8k to mega wytrzymała jednostka. Tylko sporo pali i trzeba zwrócić uwagę na rozrząd (łańcuch, koła). Lubi się z LPG
@Nano22: Jeśli chodzi o ''sypanie się silnika'' to generalnie największy problem jest taki z nowszymi autami trochę, że większość z tego to opowieści dziwnej treści wszelkiej maści januszy rodem z poprzedniego ustroju. Tam były problemy z paskami rozrządu, ale jak ktoś nie traktował auta swojego jak gówno serwisował na czas i tak dalej to spoko powinno być
  • 0
@maciejkaa1: no właśnie oglądałem i widząc stan tych silników zastanawiam się czy po prostu to rzadkie przypadki czy raczej jest tego dużo xD Wczoraj gadałem z byłym właścicielem i mówił mi, że w jego zawór się spotkał z tłokiem, a nic na to nie wskazywało by się coś miało #!$%@?ć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Nano22: Jako że jestem posiadaczem 1.8 cgi pozwolę sobie dodać 3 grosze. Na forach w204 pardi ma opinię wymieniacza. Nie muszę chyba wyjaśniać że takich osób nie nazywa się dobrymi mechanikami ;) Temat benzyny w oleju też został na ww. grupach przewałkowany. To nie wina pompy, a krótkich tras i częstych startów silnika nie pozwalających mu osiągnąć temperatury roboczej. Może być też zatkana odma ale to nic kosztownego i ciężkiego do
2010r. Oprócz spalania, bo tak jak mówiłem głównie w mieście jeżdżę to jestem zadowolony, nie miałem większych problemów. Komfort jest, brakuje tylko android auto, a ja nie bawię się w chińskie zamienniki. Jak masz jakieś konkretne pytania to mogę odpowiedzieć tyle na ile wiem. Zachęcam też do poszukania info właśnie na facebookowych grupkach odnośnie konkretnych modeli aut ( ͡° ͜ʖ ͡°)