Wpis z mikrobloga

  • 0
@TompsonzPolski No wiec tak.
1.Co robisz na zimę z taką studnia? odłączasz pompe i jakoś przykrywasz studnia czy jak?
2.Skad wiedziałeś czy wbijać rure jeszcze czy już wystarczy i można odpompowywać wode?
3. Czy na tych 7 metrach masz dobra wydajność wody czy brakuje czasem?
@zielinski998 1. tak pompę trzeba zdjąć bo może strzelić żeliwo jeśli jest tam woda. a jak zamontujesz zanurzeniową to jeśli poza domem w miejscu typu Rodos wyciągają chyba że akurat u Ciebie nie kradną.
2. było głośne bul bul i serii mega się ucieszyłem o czym napiszę niżej.
3. mam pompę ręczna. 40 wiaderek i woda dalej jest.

o co nie zapytałeś. ściągnij mapy odnośnie rodzaju ziemi pod stopami. u mnie okazało
  • 0
@TompsonzPolski ok dziękuje za odpowiedź. Tej gliny wlasnie sie boje bo mam bardzo plytko wode( jak kopaliśmy pod fundamenty to woda nachodziła ciagle) wiec pewnie duzo gliny pod spodem mam i źródło wody jest pod nią..
Jak jeszcze mi się coś przypomni to pozwolę sobie napisać.
@zielinski998: nie sugeruj się tymi filmikami na YT gdzie na 2m mają wodę. Rury osłonowej nie nacinaj kątówka itd, tylko zrób otwory po +/- 2cm i owiń siatką studniarską i wbijaj w ziemie ile się da (najlepiej z rury 160), gdyby jakimś cudem Ci się zaklinowała, siatka zerwała to w środek ładuj kolejną 110tke też z siatką, bo inaczej zajedziesz się na śmierć z kurzawką. Najlepszy protip jaki odkryłem to przyspawanie