Wpis z mikrobloga

Dopiero teraz nadrobiłem gamingową inbę u #napierala i cóż, wcześniej myślałem że jest po prostu kontrowersyjny i lubiłem posłuchać jego komentarzy na głupoty które gada #bartosiak, ale widzę że zdecydowanie obaj panowie są siebie warci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pierwszy zatrzymał się w temacie wiedzy o kulturze jakoś na przełomie lat 80 i 90, a drugi tylko chodzi i straszy apokalipsą by nakręcać sprzedaż swoich książek. Generalnie szkoda prądu na obu, choć nadal uważam że Bartosiak jest bardziej szkodliwy bo wmawia ludziom że sojusz militarny który gwarantuje nam bezpieczeństwo jest nic nie wart, czyli rozkmina na poziomie #ator #pracowniktvn
  • 11
@Antosh: dla mnie i tak najbardziej niedocenianym pod względem szkodliwości jest ten cały Budzisz. Forsowanie od początku jakiejś unii Polski z Ukrainą kompletnie z dupy, co podchwyciła niestety część naszych polityków - to musiał być swoją drogą plaskacz wobec Ukraińców, że walczą właśnie o swoją niepodległość, a ktoś chce rozmyć ich odrębność, jednocześnie przekazując dużo broni/amunicji. W sensie nawet nikt ich nie spytał co o tym sądzą xD Ja będąc Ukraińcem
@Arboree: @Antosh:

Dla mnie z kolei zdecydowanie Pietras. Nikt jak on, nie rości sobie praw do kontrolowania swojego fandomu niczym niemal instytucja totalna.

Można lubić lub nie oraz zgadzać się lub nie z: Wojczalem, Jacko, Jaro, Budziszem, itp. Jednak każdy z nich przedstawia swój pogląd, ew. zachęca do wsparcia swojego patronite, kupienia ksiązki i elo. Pietras z kolei zdecydowanie wykazuje takie ciągoty. Czy już nikt nie pamięta jak kazał swoim
@Arboree: ta, Budzisz to chyba najgorszy z nich, pamiętam jak u Zychowicza na kanale na pytanie o kwestie ofiar wołyńskich wydukał formułkę że należą się ekshumacje a potem zaczął na naszych orłów nadawać o zbożu przez 10 minut mimo że już miał godzinną rozmowę z Zychem miesiąc wcześniej na ten temat. Wielki zwolennik unii PL-UA niech sam spieprza na wschód jak mu tęskno do bardaku i korupcji.
@Antosh: Może i Bartosiak jest większym złem, bo jak powie coś głupiego to widzi to większa widownia. Napierała mówi nawet więcej bzdur, ale często kompromituje sam siebie i jest zabawny. Nigdy nie odniesie wielkiego sukcesu przez swoje ułomności, jak ta sprawa z zaproszeniem Krzysztofa M. Maja. Mam nadzieję, że widownia, którą ma teraz szybko się od niego odwróci patronite się skończy, ale na razie jest widocznie zapotrzebowanie na takiego głupca.
A
@Antosh: Ogólnie całe to Tragic Future zachowują się jak wujkowie na weselu. Co który z czymś nie wyskoczy, nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Napie*&%ła to po prostu zyeb
@Antosh, @Arboree, @mateussz7, @Iarnsida: ja nie wierzę w to co czytam XD

Z jednej strony mamy niehabilitowanego bałwana slash nieśmiesznego błazna ze schowka na miotły, jawnego ojkofoba, kłamcę, fana wschodnich metod rozwiązywania niepokoi społecznych, frustrata i mentalne dziecko zamknięte w umyśle debila, który bez skrupułów obraża najlepszych polskich naukowców z dziedzin humanistycznych (a innymi naukami gardzi, bo ich nie rozumie - cecha charaktetystyczna idiotów) czy wojskowych jak pan
@aarrttkk:

z jednej strony mamy stratega


Ty serio w to wierzysz? xDDDD

mamy apolitycznego eksperta od strategii i działacza społecznego


Typ się zajmuje hurtowym sprzedawaniem niskiej jakości książek pseudofantastycznych oraz dezinformacją xDDD

Jeden i drugi to szkodniki, tylko Ty jeszcze nie rozumiesz dlaczego ten którego akurat lubisz nim jest.

Bez odbioru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aarrttkk:

Polacy w najbardziej optymalnym wariancie powinni cofnąć się wgłąb kraju i prowadzić uporczywą obronę w oparciu o rzeki czekając na odsiecz ze strony aliantów


Tak, teoretycznie moglibyśmy bronić się może nawet 3-4 miesiące - ale musielibyśmy myśleć o tym, od 1933/1934. Polska w 1939 roku miała zapasy amunicji artyleryjskiej na 1 miesiąc walki (przy wojnie pozycyjnej jeszcze mniej), a nasze lotnictwo i broń plot. nie byłaby w stanie ochronić zakładów