Wpis z mikrobloga

#bekaztransa #heheszki #humorobrazkowy
Nie mówiłem? Jak się wyprzedzali tak się wyprzedzają, przepis mówi że mogą wyprzedzać ciężarówkę jadącą 10km/h wolniej. Komu się będzie chciało obliczać ile trwało wyprzedzanie to raz, dwa; można się wyprzeć i powiedzieć że ciężarówka obok zaczęła wyprzedzać, trzy; większość milicjantów nawet nie wie jak to obliczyć XD
Jechałem właśnie S1, każdy ma w dupie te zakazy. Mem nadal aktualny.
Pobierz kikiton - #bekaztransa #heheszki #humorobrazkowy 
Nie mówiłem? Jak się wyprzedzali ta...
źródło: temp_file.png2926258543046439253
  • 9
@kikiton: jak jechałem na trasie Wrocław-Warszawa w piątek, to ciężarówki wyprzedzały się 6 razy, z czego 2 razy były lekkie wzniesienia i za każdym razem pojazd wyprzedzający przez dłuższą chwilę jechał z tą samą prędkością, a momentami… wolniej. Trwało to wieki… dobry test na wytrzymałość psychiczną i prowokowanie „szeryfów dróg” do stwarzania jeszcze większego zagrożenia #pdk
Przepis akurat mówi:

"Kierującemu pojazdem kategorii N2 lub N3 zabrania się wyprzedzania pojazdu samochodowego na autostradzie i drodze ekspresowej o wyłącznie dwóch pasach ruchu przeznaczonych dla danego kierunku ruchu, chyba że pojazd ten porusza się z prędkością znacznie mniejszą od dopuszczalnej dla pojazdów kategorii N2 lub N3 obowiązującej na danej drodze. Zakazu nie stosuje się do wyprzedzania pojazdów wykonujących na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne wysyłających żółte sygnały błyskowe".

Także można
@rewizjonista Żeby wpisał to pół biedy ale w tym kartonowym chlewie wszystko jak zwykle pisane na kolanie i na gębę.

można wyprzedzić ciężarówką inny pojazd na drodze szybkiego ruchu tylko z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku, jeżeli wyprzedzany pojazd porusza się z prędkością znacznie mniejszą od dopuszczalnej – przepisy nie wskazują, jak znacząco poniżej prędkości dopuszczalnej musi poruszać się pojazd wyprzedzany, ale Ministerstwo Infrastruktury wskazuje tutaj na prędkość 10 km/h poniżej
Na jakim wy świecie żyjecie? Kiedy Kaczyński powiedział żeby palić w piecach jakimś gównem to przy kontroli nikogo to nie obchodziło bo przepisy mówiły inaczej. Tak samo policja może sobie interpretować jak chce, pod warunkiem że 'jak chce' jest zawarte w przepisach.