Wpis z mikrobloga

@hvob: raczej pod koniec sierpnia - aktualnie 3 czytanie w sejmie na posiedzeniu 6/7.07 - jak klepną to max 21 dni na podpis Prezydenta i wtedy dopiero wchodzi w życie 30 dni po ukazaniu się w Dzienniku Ustaw - jedyna wątpliwość, że nie ma limitu czasu wprost w przepisach od podpisu Prezydenta do publikacji, ale jak im zależy to trzeba się szykować na drugą połowę sierpnia. Wszystko wcześniej i dużo później
  • Odpowiedz
@babek: A czy jest szansa/ kruczek niezaplacic pcc przy warunkach, np prezydent podpisuje 20.07, ja kupuje nieruchomosc 24.07 pominjajac 30 dniowe vacatio legis?
  • Odpowiedz
@babicz99: raczej nie bo w PL przepis obowiązuje od wejścia w życia, a w tym przypadku ustalili 30 dni od publikacji. Trzeba grać na zwłokę:) Na początku myślałem, że tak to wycyrkulują by weszło od 01.09, ale Buda mówi o końcu sierpnia, więc zapewne nie będą czekać na pełny miesiąc, tylko wejdzie w 2. połowie sierpnia i to jest realne.
  • Odpowiedz
@babek: Łapie, no trudno kilkanaście k w plecy. Mam decyzję kredytową do końca lipca i do końca lipca muszę zfinalizować zakup.
Chore przepisy, ale dzięki za info.
  • Odpowiedz