Wpis z mikrobloga

Zabawny jest płacz wykopków o pośredników nieruchomości. Kto wam każe korzystać z ich usług i kwiczeć w internecie? Jeżeli mam 3 mieszkania na wynajem i nie mam czasu żeby umawiać się z wykopkami to wstawiam to do biura nieruchomości i oni jeżdżą, użerają się z tymi plackami a nie ja. Oszczędność czasu. Gdyby nie było to potrzebne to nikt by z tego nie korzystał wiec o ci cały ambaras? Nie chcesz, nie korzytaj
#nieruchomosci
  • 30
@kickli ja mu daje możliwość sprzedaży moich mieszkań. Ile on sobie na tym ugra to jego sprawa. Ja oczekuje konkretna kwotę. Kto każe Ci korzystać z pośrednika? Czemu wykopek stwierdza ze ja nie mogę korzystać z jego usług w takiej formie?
@kzk87 problem tkwi w tym, że strona kupująca nie ma szans reprezentować sama siebie w transakcji bo te pijawki obstawiły 90% rynku doprowadzając do sytuacji, że ominięcie pośrednika który z punktu widzenia kupującego jest zbędny jest praktycznie niemożliwe.
Jako kupujący mam #!$%@? na pośrednika, nie chce od niego nic bo sam potrafie dopilnować swych interesów więc dlaczego mam mu płacić.
@mookie masz mu zapłacić za to ze przyjedzie, pokaże, zadba o dokumenty i zrobi to na co sprzedawca nie ma czasu. Jeżeli Ci nie odpowiada to szukaj prywatnie. Ale ja takich interesantów rowniez odsyłam odsyłam do biura nieruchomości bo nie mam czasu na to
@unlucky_ jeżeli nie stać go na 1000 zł dla pośrednika to potencjalnie wykluczam problematycznej najemcę i wybieram takiego, który jest wypłacalny. Tak, bardzo mi to odpowiada
@unlucky_ to wtedy zrezygnuje z pośrednika jeżeli nie będzie on skuteczny. Na prawdę uważasz, ze biura nieruchomości potrzebują regulacji wykopkowej? Są chętni na ich usługi wiec istnieją. To nie jest przymus
@kzk87: w cywilizowanych krajach jak USA czy UK nie ma czegoś takiego że pośrednik bierze pieniądze od dwóch stron transakcji. biorą tylko od sprzedającego ale więcej - 5-6%. Tylko u nas w p0lsce powstała jakaś #!$%@? zasada że pośrednik bierze pieniądze od sprzedającego i kupującego.

Inna sytuacja jest kiedy idę do biura i zlecam im wyszukanie konkretnej nieruchomości bo mi się nie chce, nie mam czasu albo nie mam co zrobić
@Rinter co to za bzdura. Wiele razy korzystałem z takiej usługi i zaznaczałem pośrednikowi ze mnie interesuje określona kwota a ile on na tym zarobi to jego sprawa. Za dużo czytania głupot na wykopie. Wrzuć fejkowe ogłoszenie na olx, poczekaj jak się zgłosi pośrednik to sam mu zaproponuj i bedziesz wiedział jak to wyhkada
@kzk87: Piszesz tak jakby 100% posrednikow pozyskiwalo klientow tylko jak sam do nich przyjdzie, a jak juz sie znajdzie to nie kombinowali wbrew ustaleniom z "klientem". Moze ciebie to akurat nie interesuje jak kombinuja, nie znaczy ze kazdy tak ma.
Zobacz posta Timolol powyzej.

Czemu wykopek stwierdza ze ja nie mogę korzystać z jego usług w takiej formie

Skad taki wniosek? Mozesz sobie posrednikowi zaplacic ile chcesz.
Kto wam każe korzystać z ich usług i kwiczeć w internecie?


@kzk87: i widzisz, odkryles dualnosc wykopkow.
Normalnie to wolnosc i wolny rynek, a jak przychodzi do mieszkan to socjalizm, regulacje i zli kapitalisci xD
Oczywiscie sami na tym straca, no ale