Wpis z mikrobloga

Wie ktoś jaka sytuacja jest obecnie w Nicei i okolicach? Będę jutro w Monako i miałem w planie podjechać do Nicei na małe zwiedzanie ale boję się, że mi samochód spalą ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#francja
  • 12
  • Odpowiedz
  • 2
@tagan: easy tylko bądź czujny, Nicea to jak każde większe miasto typu Barcelona, często są kradzieże, wiec pilnuj plecaka itd
  • Odpowiedz
  • 1
@tagan: piąteczek ;) przeżyjesz na luzie, najwyżej Cię #!$%@?

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zartuje, have fun i zazdro! Z okolic Monaco polecam Roquebrune - Cap - Martin i Menton, są tuż obok. Możesz tez pojechać z Nicei do Monaco pociągiem, kosztuje chyba 2€, nie pamietam. Jest zajebista apka SNCF, jest po angielsku. Pociąg jedzie przez Monaco, RCM, Menton i jedzie bodajże aż do Włoch. Dosłownie co 20
  • Odpowiedz
  • 1
@sjs dzięki, ja we Włoszech siedzę od tygodnia, koło San Remo od 3 dni, Monako i okolice już zwiedziłem a jutro zawijam do Polski :)

Wróciłem i żyje - Nicea jest piękna, naprawdę zajebiste miasto, nie ma żadnych śladów zamieszek czy czegokolwiek negatywnego, telewizja kłamie jak zawsze, na pewno tam wrócę - polecam ;)
  • Odpowiedz
@tagan nic nie ma w Nicei, pare dni temu wróciłem, byłem w momencie jak we Francji były największe zamieszki. Antibes, cannes i promień 50km tez napewno spokój. Tak jak Ty byłem wcześniej we Włoszech i szczerze mówiąc mimo ze tez czułem się bezpiecznie to juz prędzej tam kręciło się więcej podejrzanych typow. Odkąd tylko pamietam Nicea była takim bastionem normalności we Francji. Ktoś porównał wyżej do Barcelony, zapewniam ze w Nicei jest
  • Odpowiedz
  • 0
@tagan: @calkowitybrakrozumu w całej Francji jest już raczej spokojnie, okres wakacyjny wjechał, oczywiście nie wiadomo, na jak długo. Zajebiscie, ze miło spędziliście czas ;) Fr jest petarda turystyczna.

A Nicea i jej okolice są zajebiste przez cały rok, to jest mój target, bardzo chciałbym tam zamieszkać.
  • Odpowiedz
  • 0
@tagan: @calkowitybrakrozumu najwyżej wypijemy tam kiedyś piwko ;)

Mnie to miasto #!$%@?, mam jeszcze 300km do niego w linii prostej, co rok to bliżej ;)

Nie mogę się doczekać, aż tam zamieszkam, serio. To jest jedno z najlepszych miejsc do życia w Europie
  • Odpowiedz
@sjs osobiście tez uważam ze Nicea jak ktoś szuka fajnego klimatu, morza i gór, plus pracy to jest najlepszym co można wybrać, bo ma wszystkiego po trochu. Ale ja nie emigruje w poszukiwaniu zarobków bo kasę mam z PL wiec wybrałem Hiszpanie bo jednak dużo taniej.

Nicea ma dwa minusy
- korki bardzo duże,
Koszty życia

Jak bym jednak musiał szukać pracy to wybrał bym Francje, uczę się języka od roku i
  • Odpowiedz
  • 0
@calkowitybrakrozumu: a gdzie urzedujesz w Hiszpanii? Barcelona wydaje się również spoko miejscem podobnym do Nicei, mam tam znajomego, sam byłem kilka razy i również kocham miasto, jednak w moim przypadku z kilku względów wybrałem Fr, poza tym to było moje marzenie praktycznie od łebka tu zamieszkać (tak wiem, wtf)
  • Odpowiedz