Wpis z mikrobloga

Rowerowe Mirki,
Potrzebuję porady. Czas przesiąść się na coś lżejszego z #mtb i rozważam jeden z dwóch #rower. #kross Esker 1.0 albo Kross Vento 2.0. Wiem, jeden #gravel #gravelove drugi #szosa. Lubię wszechstronność, uniwersalność, szczególnie przy #polskiedrogi, ale z drugiej lubię przycisnąć szybciej na rowerze i czuję, że zasłużony góral mnie już trochę ogranicza. Będę wdzięczny za rady.
#kolarstwo #rowery
  • 4
  • Odpowiedz
@BrzmiEnigmatycznie: Czy będzie ci się chciało grzebać i inwestować za rok czy masz w dupie? Esker będzie uniwersalniejszy ale chińskie piasty Krossa lubią się posypać, korba na kwadrat też będzie pewnie chciała zmiany prędzej czy później a tanie mechaniczne hamulce zostaną z tobą na zawsze. Za to na grubszych oponach można tym wjechać do lasu (raczej na gładkiego singla niż piach i korzenie) a na cieńszych będzie tak samo dobrą szosą
  • Odpowiedz
@dran2 A czy te piasty nie mają problemu głównie z syfem czy trudnymi warunkami? Wiesz, zależy mi też na tym, żeby nie rezygnować z fajnej trasy, bo przechodzi przez gorszy teren.
A jak porównałbyś te dwa modele pod kątem prędkości? Mniej więcej porównywalne czy duża przewaga szosy?
  • Odpowiedz
A czy te piasty nie mają problemu głównie z syfem czy trudnymi warunkami?


@BrzmiEnigmatycznie: Nie wiem, chyba nie tylko ale wiem tyle co ludzie piszą na forach. I piszą ci wkurzeni więc to nie tak że posypie się każda, ale czasem sypią się a ludzi czekają tygodniami na wymianę.

Wiesz, zależy mi też na tym, żeby nie rezygnować z fajnej trasy, bo przechodzi przez gorszy teren.


@BrzmiEnigmatycznie: No to gravel,
  • Odpowiedz
@BrzmiEnigmatycznie co prawda w ogóle nie znam tych piast ale wypowiem się z perspektywy człowieka serwisujacego rowery na chińskich komponentach. To jest jedna wielka loteria, 50% jeździ, drugie 50% nie dojeżdża do przeglądu gwarancyjnego po 150km. Nam się masowo sypią wolnobiegi i hamulce, w zasadzie nie da się z tym nic zrobić a koszty potencjalnego serwisu są wyższe niż wymiana tego na podstawowe Shimano. Domyślam się, że budżet nie jest z gumy
  • Odpowiedz