Wpis z mikrobloga

@Mega_Smieszek ale jak to wygląda tak teoretycznie. Jeśli zmieni właściciel zamki pod nieobecność lokatorów, nawet nielegalnych (co nie płacą) to grozi mu 3 lata. Czy jak ktoś obcy wejdzie pod nieobecność właścicieli i zmieni zamki to też grozi im taka sama kara?
  • Odpowiedz
@Szemiques To samo pomyślałem... Typki wyjdą z aresztu/więzienia i nie będą się bawić w eksmisję z wyrokiem sądu i policją, tylko eksmitują przygłupa z dzieckiem do dołu z wapnem...


@S-Type: zaraz gangusy... pewnie jakaś melina czy coś.
  • Odpowiedz
@JohnBarleycorn: Jak ci się ocupas zadomowi się w domu na ponad 48h to ruszyć go nie możesz legalnie :>. On musi udowodnić ten czas, że u ciebie spędził (chociaż też tutaj są jaja). W sensie jak zadzwonisz na policję to nic nie zrobią jak ocupado udowodni :). Tobie pozostanie skierować sprawę do sądu i będą to rozparzać kilka miesięcy. Oczywiście ocupas będzie sobie w pełni korzystał z twojego mieszkanka :). Jeżeli
  • Odpowiedz
Sprawa ma drugie dno i matka z dziećmi została wynajęta do zatuszowania dowodów na popełniane w mieszkaniu morderstwa lub wielu morderstw, co do których nie ma jeszcze postawionych zarzutów. Samo zajęcie rzekomego "pustostanu" jest tylko przykrywką do tych działań, w wyniku których przestępcy dostaną kilka lat zamiast wyroków dożywocia. Matka z dziećmi to profesjonalistka i nic jej nie grozi. Przecież chłopaki nie wynajmą ekipy sprzątającej siedząc w areszcie. To jeszcze nie jest
  • Odpowiedz
można się śmiać, ale w takiej Hiszpanii prawo na to zezwala i nie możesz nic zrobić, taka oto wolność zachodniego systemu lewicowego

@fff112: przecież u nas tez tak jest
  • Odpowiedz
@fff112 a jeśli ktoś zajmie mieszkanie w taki sposób i też gdzieś se pojedzie na dwa dni i ja wrócę i się tam wprowadzę z powrotem to wtedy to mieszkanie jest znowu moje? I to mieszkanie może tak przechodzić z rąk do rąk?
  • Odpowiedz