Wpis z mikrobloga

Dylemat moralny.
Stanowczo sprzeciwiam się procederowi hodowli zwierząt na futra. Potępiam to z całego serca, gardzę wszystkimi, którzy są w to zamieszani i ukarałbym ich wielką karą. Obrzydzają mnie kobiety, które mają futra, na szczęcie takich coraz mniej. Do tego wpłacam środki na organizację walczące z hodowlą zwierząt na futra. Znalazłem jednak w szafie futro, to nie moja szafa, ale ja ją zarządzam (nie będę wdawał się w szczegóły). Takie futro jest pewnie trochę warte i zastanawiam się co z nim zrobić? Jakie jest najbardziej morealne wyjście dla mnie w tej sytuacji?

#ankieta #moda #ubrania #ciekawostki #zwierzeta #polityka #prawo #swiat #filozofia #etyka

Co zrobić?

  • Sprzedać i wpłacić środki organizacji "antifur" 23.1% (3)
  • Wrzucić do kontenera na ubrania 15.4% (2)
  • Niech tam wisi, nic nie robić 61.5% (8)

Oddanych głosów: 13

  • 2
@nowyjesttu: sprzedać i kupić za to produkty firmy produkującej ubrania bezpośrednio konkurujące z naturalnym futrem. W ten sposób wspierasz firmę, której zależy na wykluczeniu produkcji normalnych futer tak jak i tobie, a jednocześnie nie marnujesz kasy na "organizacje antyfur", którym celem jest zbieranie datków i organizowanie darcia ryja, a nie faktyczna zmiana.