Wpis z mikrobloga

Cześć.Pisze w dosyc ważnej dla mnie kwestii.Otoz zabrakło mi 0,8pkt do progu na Informatyce stosowanej na #pwr .Teraz zakwalifikowało się 175 osób ,a miejsc jest 120.Pisalem do rekrutacji i odpowiedzieli że są wstanie przyjąć tyle osób ,ale druga turę rekrutacji na ten kierunek zrobią wtedy jak będzie będzie zapełnionych mniej niż 120 miejsc.Pytanie mam następujące:jak to wyglądało w poprzednich latach.Czy tak samo jak teraz zakwalifikowanych było więcej niż miejsc?W poprzednich latach zawsze odbywała się druga rekrutacja na ten kierunek.Na to pytanie ludzie z rekrutacji odpowiedzieli,że nie pamiętają.Dlatego pytanie to kieruje do osób co w poprzednich latach rekrutowali na ten kierunek(bądź też na inny na którym później była druga tura)
#studia #wroclaw #informatyka #rekrutacja #studbaza
  • 19
@Arnold217 Ja mogę od siebie tyle napisać, że jak pare lat temu aplikowałem na algorytmiczną to była druga tura, ba nawet trzecia, mimo że po pierwszej turze był teoretycznie max. Ogólnie ludzie rekrutują się się 3. Informatyki I potem wybierają jedna więc to się zwalnia. Jak ci bardzo zależy to warto.
@Arnold217 tutaj masz link do progów punktowych z uwzględnieniem 2 tury: https://rekrutacja.pwr.edu.pl/rekrutacja/progi-punktowe/progi-studia-i-stopnia-stacjonarne/. Zawsze infa stosowana była mocno oblegana, a pomimo tego ta druga tura ruszała. Część osób wybiera inną uczelnię, dlatego możliwe jest że teraz też będzie kolejna tura.
Sam od siebie mogę dodać, że możesz iść też na infe techniczną. Sam ją niedawno skończyłem więc jakbyś miał pytania to pisz priv. Nie jest to szczyt marzeń ale papier będzie. ( ͡
@Arnold217 Nie znasz liczb ile osób bylo w zeszłych latach to ciężko stwierdzić. Przez ostatnie parę lat to zawsze się odpalała druga tura, dlaczego tym razem miałoby być inaczej. Z resztą ten rok jest niby jakiś wyjątkowy że miałybyć nagle wybuch rekreacji na infie? Jak podczas zdalnych była druga to myślę że teraz też jest duża szansa.
  • 0
@MaJeM0: Ale zawsze dwa roczniki piszą mature,technikum i liceum.To co ty powiedziałeś to tylko formuła się różni.Sprawdz sobie statystyki z ubiegłych lat ile łącznie ludzie pisalo matury,wyjdzie ci ta sama liczba co w tym roku.
Teraz miałeś ostatni raz rocznik ze starą maturą (ostatnie #gimbaza) i pierwszy rocznik SP z 8 klas.


@MaJeM0: sumaryczny czas nauki pozostał taki sam, więc maturę pisał tylko jeden rocznik. A to czy dłużej siedział w LO czy miał gimnazjum to nie ma znaczenia...

Chyba że traktujesz technikum jako inny rocznik.