Wpis z mikrobloga

@paww: jak otrzymałeś warunki przyłączeniowe i faktycznie tam wskazano, że jest to dla ciebie skrzynka przyłaczeniowa to w umowie przyłączeniowej powinieneś mieć terminy w jakich od momentu podpisania umowy i dostarczenia dodatkowych dokumentów zostanie zamontowany licznik i zabezpieczenie oraz na jakich warunkach (np. wykonanie WLZ i zgłoszenie gotowości instalacji itp.)
@Catmmando w umowie mam wpisane do 14 miesięcy, chodzi mi o to czy rzeczywiście tyle to trwa czy nie. chodzi mi o sytuacje ze mam juz cała elektrykę, pidpisane dokumenty i czekam na jasnie pana zeby mi założył licznik, ile to moze porwać?
@paww: to 14 miesięcy jest pewnie gdyby zakład energetyczny miał ciągnąć ci specjalnie kabel od trafo pod płot

ja w swojej umowie od ENERGA operator mam taki zapis, że po wniesieniu opłaty za przyłączenie oraz dostarczeniu oświadczenia o gotowości instalacji przyłączanej (podbite przez elektryka z uprawnieniami robiącego WLZ) w ciągu 7 dni roboczych ENERGA wyda mi oświadczenie o wykonaniu przyłącza co oznacza gotowość do popdięcia WLZ do skrzynki
@Catmmando i jak.myslisz albo wiesz ile czasu zajmie od wydania oswiadczenia do rzeczywistej instalacji licznika?

kiedy podpisales umowę jak miałeś już instalacje i Twój elektryk podpisal Ci "papiery"?
Niektórzy mówią ze jak maja pozwolenie na budowę to już "mozna"
@paww: u mnie (Tauron) od momentu podpisania umowy przez internet( pamiętaj tylko TARYFA SPRZEDAWCY) to za tydzień już miałem licznik założony. Od swojego elektryka potrzebujesz papieru o gotowości instalacji i pomiaru wlz.
@paww jak masz wszystko przygotowane i elektryk nie jest jakiś z dupy wyjęty to po dostarczeniu dokumentów możesz mieć licznik nawet na drugi dzień. Napisz na pw skąd jesteś bo p.gdanski niewiele mówi, jak ogarnia to trójmiasto to poprosze chłopaków by to ogarnęli na jednej nodze.
Prąd masz budowlany czy pod mieszkanie już docelowo? Bo to wyjaśni wtedy czy elektryk #!$%@? czy kumaty.
@Zarzutkkake dzieki, narazie nie ma potrzeby, ogolnie to gm przywidz. tak sie zestresowalsmy bo pozwolenie na budowe nam się przedłużylo i sie zastanawialiśmy czy tak samo bedzie z pradem i innymi rzeczami. dzieki wielkie za pomoc.
@paww: Jak masz w skrzynce kabel to w tydzień ci licznik założą, jeżeli to jest dociągnięcie kabla do skrzynki to zależnie od rejonu, ale 1-2 lata
i jak.myslisz albo wiesz ile czasu zajmie od wydania oswiadczenia do rzeczywistej instalacji licznika?


@paww: 3 miesiące od zapłacenia do założenia licznika minęło

ja w swojej umowie od ENERGA operator mam taki zapis


@Catmmando: i zobaczysz ile to zajmie ( ͡° ͜ʖ ͡°) też takie miałem