Wpis z mikrobloga

Wynik 16% jest na pewno imponujący biorąc pod uwagę jak cenzurowana w tvn i tvp jest Konfederacja. Gdyby mieli choć tyle czasu antenowego co powiedzmy psl, to myślę że dzisiaj rozmawialibyśmy o spokojnie 18% jak nie 20% poparcia, a nie 16.
Myślę że kluczowymi czynnikami są tutaj dwie rzeczy, po pierwsze kontakt z ludźmi, ogarnianie tik-toka, i nie wyglądanie przy tym przypałowo jak tusk, który ciągle zapomina że nagrywa filmiki na tik toka, a nie na swój wiec wyborczy, więc jego zmienność poglądów i rzucanie populizmów zostaną zweryfikowane w 5 sekund.
A druga sprawa, najzwyczajniej w świecie przez te 4 lata zasiadania w Sejmie Konfederacja zdążyła wbić się do świadomości prostego obywatela, który średnio interesuje się polityką, i zdaje sobie sprawę że istnieje dzisiaj realna alternatywa dla rządzącego od 18 lat duopolu, a jednocześnie nie jest jakimś podstawionym klaunem jak palikot, petru czy hołownia.
Ważnym punktem kampanii stał się też ten moment, gdy media, politycy, wyborcy zdali sobie sprawę, że to Konfederacja będzie rozdawała karty po wyborach i trzymała za jaja zwycięzcę kimkolwiek by nie był.
Tyle ode mnie, halo Warszawa.

#konfederacja #4konserwy #polityka #polska
  • 10
  • Odpowiedz
@BadSebastian: przez 4 lata nie zrobili kompletnie nic, oprócz szopki. braun, korwin i reszta tej wesołej ferajny tylko hajs biorą. korwin tez był w europarlamencie z misja zniszczenia UE od środka a jedyne co zrobił to sobie pare razy pospal
  • Odpowiedz
@BadSebastian: Tak prawda, w TVP Konfa nie istnieje, w tym gościu po wiadomościach to chyba Bosak był jedynie raz zaproszony i to na końcu kampanii wyborczej na prezydenta, w Tvnie też nigdy nie widziałem. Koło 20% mogłoby się pewnie zakręcić.
  • Odpowiedz
@BadSebastian: Ja myślę że zawsze był jakiś kandydat "antysystemowy": Palikot, Petru, Kukiz, chyba zapomniałem o kilku. W tych wyborach miał to być Hołownia ale się tak ośmiesza XD. Do tego Konfederacja ma dobrą pozycję więc ona zbiera elektorat antysytemowy.
  • Odpowiedz
Wynik 16% jest na pewno imponujący biorąc pod uwagę jak cenzurowana w tvn i tvp jest Konfederacja. Gdyby mieli choć tyle czasu antenowego co powiedzmy psl, to myślę że dzisiaj rozmawialibyśmy o spokojnie 18% jak nie 20% poparcia, a nie 16.


@BadSebastian: zapominasz o jednej bardzo ważnej rzeczy, takie partie jak pis i konfa mają spory elektorat "utajony" ze względu na stygmatyzację medialną ludzie nie przyznają się, że na te partie
SpasticInk - >Wynik 16% jest na pewno imponujący biorąc pod uwagę jak cenzurowana w t...

źródło: 1b7383a23a5af2e92d53c64d7c375e0f5da909f0cec169ac4140407ba7dddc97

Pobierz
  • Odpowiedz