Wpis z mikrobloga

@Jailer tak, masz cały czas obserwować i co dwie minuty sprawdzasz oddech u typa. Jak gość by leżał na boku po 1 zaburzasz mu oddech po 2 nie jesteś w stanie tego oddechu ocenić poprawnie.
  • Odpowiedz
@Dr_Kkiiddlleerrssoonn:

Praga Północ już dawno się pozmieniała, największa patola albo siedzi w więzieniach, albo wyjechała za granicę, albo ich przesiedli z rozwalających się kamienic do innych części Warszawy (najwięcej chyba na Targówek, albo Ząbki). Kiedyś przez taką Brzeską czy Kijowską strach było chodzić nawet w dzień, a teraz można latać tam w środku nocy i na 99% włos z głowy nie spadnie. Prawdziwy Sebix, to teraz otworzył sobie jakiś nielegalny interesik
  • Odpowiedz
Ale imbecyl z tego pierwszego sebka. Przenigdy w takich sytuacjach nie ustawia się tak jak on. Głowa do przodu i ramiona szeroko to najgorsza wyjsciowa pozycja do bójki. Nie masz jak bronić twarzy, a przez szerokie ustawienie ramion telegrafujesz swoje ciosy.

Ja nie mam aż tyle doświadczenia, ale jestem pewny, że nawet dość potężny gość moze stracić przytomność po nie aż tak mocnym ciosie w szczękę, jeśli się go nie spodziewa. Jak
  • Odpowiedz
@garrfik co Ty chłopie #!$%@?? wiesz po co jest pozycja boczna bezpieczna i dlaczego jest bezpieczna? Bo w sytuacji utraty przytomności największym zagrożeniem dla osoby leżącej na wznak jest zapadnięcie się języka na tylną ścianę gardła i w konsekwencji zablokowanie drożności dróg oddechowych. Owszem w przypadku podejrzenia złamania kręgosłupa w odcinku szyjnym taka pozycja jest niewskazana ale w tym przypadku lepszej nie ma. Osoba ułożona na boku jest również zabezpieczona przed aspiracja
  • Odpowiedz
@RatownikMagiczny co Ty chłopie wygadujesz xD Na tych szkoleniach #!$%@?ą o pozycji bezpiecznej, ludzie się fiksuja i zapominają o sprawdzeniu oddechy z UDO. Nie raz przyjeżdżałem do ludzi ładnie leżących na boczku bez oddechu. Także zluzuj typie majty z ta #!$%@?ą pozycja bezpieczną
  • Odpowiedz
@RatownikMagiczny ale co Ty #!$%@? typie? Leży na płasko głowę do tylu to po #!$%@? Ci te leżenie na boku? Weź #!$%@? ochłoń bo serio widzę ze kpp zrobiłeś i Ci #!$%@? do głowy te #!$%@? boczne pozycje
  • Odpowiedz
@garrfik no nie wiem, na czym się opierasz. jak poszukasz to znajdziesz badania, które traktują na ten temat. Uważasz też, że wiesz lepiej niż osoby, które wydają wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji , AHA i PRC. Dlaczego więc nie zasiadasz w tych szacownych gronach specjalistów tylko jeździsz zapewne na S-ce w jakimś w #!$%@? na końcu świata.
  • Odpowiedz