Wpis z mikrobloga

Czy ktoś tu z obecnych na tagach rozkminiał może szczegóły wzięcia BK2 na budowę domu?
Istnieje możliwość wzięcia BK2 na budowę domu bez wkładu własnego, z gwarancją BGK (mam odłożone 100k, ale trochę szkoda to teraz przepalać)?
Zakładając, że 600k wystarczy na działkę do 800-1000m2 (suburb pod Szczecinem ~100k PLN) oraz wybudowanie parterowego domu do 100m2 (do stanu deweloperskiego 500k?).

W czasie budowy (zakładając rok, półtora) odłożymy przy dobrych wiatrach kolejne 100k (dochód mój + żona ~14k netto).
Po budowie za zebrane 200k zrobimy wykończenie.
Coś pominąłem? Wykonalne z wykorzystaniem BK2?

#nieruchomosci #kredyt2procent #bezpiecznykredyt #budujzwykopem
  • 20
  • Odpowiedz
@Veratz: ja będę brał ale mam działkę, kupiłem parę miesięcy temu właśnie pod bk2% i budowę

Nie wiem jak to zrobić jak chciałbyś wziąć kredyt i na działkę i budowę, bo to chyba 2 osobne kredyty, jako że do kredytu na budowę musisz mieć pozwolenie na budowę, a do tego działkę

Więc działka raczej za gotówę i potem bk2% pod korek

500k na 100m2 do deweloperskiego starczy, ale np na pompę
  • Odpowiedz
  • 0
@PanieAreczku: a na inwestycyjną kawalerkę 14m2 chociaż mi styknie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bzyku95: Właśnie tego też nie byłem pewny czy można od razu działka + budowa kredytować. W takim przypadku to faktycznie chyba teraz lepiej wyjdzie działka za 100k, budowa z BK2 na 600k i potem wykończenie.

Jeżeli budowa się zamknie w powiedzmy 500k, to można 100k z pozostałego limitu BK2 przeznaczyć na część wykończenia
  • Odpowiedz
  • 0
@BurzaGrzybStrusJaja: zabrać kredyt bez wkładu? co masz na myśli?
@MarioF87: czyli rozumiem, że realnie przez np. rok (do momentu wypłacenia ostatniej transzy przez bank) spłacam tylko odsetki od aktualnie wypłaconej kwoty? Zakładam, że tutaj jeszcze żadnych dopłat nie ma?
  • Odpowiedz
@Veratz: dokładnie tak, dopłaty możesz uzyskać jeśli odsetki są wyższe niż rata kapitałowo odsetkowa po dopłatach. Ale na to pójdą pieniądze z puli Twoich dopłat więc jak zaczniesz spłacać faktycznie kredyt to będziesz miał mniejsze dopłaty. Wybór między dżumą, a cholerą ;)
  • Odpowiedz
@Veratz: jak weźmiesz 600k a budowę zrobisz za 500k, to możesz wykorzystać pozostała kasę jak chcesz

Ale to co wrzucisz w kosztorys kredytu trzeba zrealizować, więc trzeba uwazac co się wpisuje żeby np nie musieć robić tarasu, a tu brakuje hajsu na kuchnię itp.

Lepiej przy bk2% dawać do kosztorysu najpotrzebniejsze rzeczy które na 100% trzeba zrobić, i żeby kosztowały jak najwięcej żeby była szansa coś zrobić taniej i coś zostanie
  • Odpowiedz
@Veratz gdzie w okolicach Szczecina masz działkę 800 m2 za 100 tys.?
Bierzesz w swoich rozważaniach koszty przyłączy, badań gruntu, geodetę, projekt, zjazd na działkę i masę innych rzeczy, których ludzie, którzy nigdy się nie budowali z reguły pod uwagę nie biorą?
  • Odpowiedz