Wpis z mikrobloga

Tak mnie zastanawia jedna rzecz. Długo o tym myślałem. Cała sytuacja z tym morderstwem i samobójstwem w Poznaniu oddziałuje pewnie na wszystkich negatywnie włącznie na mnie, a kobiecie która doświadczyła tego na własne oczy zwyczajnie współczuje.

O mordercy można było wyczytać same negatywne opinie. I słusznie bo to był chory psychopata który emocjonalnie był na dnie i nie mógł pogodzić się ze strata. Pytanie tylko czemu nikt do tej pory nie pochylił się nad sytuacja i nie próbował zrozumieć co go skłoniło do tego czynu? Brakuje w tym głębszej analizy a na ten moment jedynie co mamy to powierzchowne ocenianie i sygnowanie go samymi złymi słowami. Czy naprawdę chodziło tylko o zazdrość czy może o coś więcej do tego stopnia ze nie mógł sobie ze wszystkim zwyczajnie poradzić?

Wszyscy oceniają Julię oraz Konrada w samych superlatywach. Pozytywni skupieni na pasji, szczęśliwi - i tacy faktycznie byli razem na zdjęciach. Ale czasami obrazek skrywa w sobie wiele tajemnic. Zastanawiam się po prostu czy ktoś zwyczajnie nie doprowadził go do takiego stanu. Może ktoś wykorzystywał go emocjonalnie? Może ktoś nim manipulował, stosował na nim ghosting i pękł gdy dowiedział się o zaręczynach? Nie wiemy jak było naprawdę.

Niczego nie sugeruje ale relacja młodej dziewczyny ze starszym od siebie o 10 lat facetem może budzi kontrowersje. Uważam ze w takich sprawach obie strony powinny zostać dogłębnie sprawdzone, ich całe konwersacje, SMS - włącznie te do Julii lub od Julii.

Za dużo w życiu doświadczyłem złego w związkach ze strony kobiet i za dużo się naoglądałem jak ludzie cierpią by nie podejrzewać ze może w tym tkwić coś więcej. Śledztwo byłoby miłe widziane. Zrozumienie tej sprawy pozwoli uniknąć podobnych w przyszlosci.

#poznan #morderstwo #zabojstwo #samobojstwo
  • 65
  • Odpowiedz
@eskejper Napisałem posta w podobnym tonie odnośnie motywów mordercy i niejasnej sytuacji między nimi to empatyczni obrońcy Julki stwierdzili, że przecież mógł sobie palnąć w łeb w domu i po problemie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Taka analiza ich relacji po rozstaniu ma dwa główne zadania:
1. Znaleźć przyczynę co popchnęło go do tak drastycznych działań
2. Zapobiec takim sytuacjom w przyszłości

Ale ludzie w ten sposób nie myślą,
  • Odpowiedz
@eskejper: ci dwaj to konfiarze. Dorośli faceci którzy zasadzili na nią sidła bo 'młoda to łatwa do wytresowania i bedzie zawsze wierna'. Najpierw jeden, potem drugi. Pierwszy mocno się rozczarował, że jednak nie wytresowal małolatki i dlatego dupa mu już w nieskończoność pękała. Dziewczyna była na tyle wytresowana, że jednak patrzyła na niego przez różowe okulary nawet po zerwaniu. To wszystko co napisałeś, przykłady, to powszechne w wielu związkach, takie zycie.
  • Odpowiedz
Taka analiza ich relacji po rozstaniu ma dwa główne zadania:

1. Znaleźć przyczynę co popchnęło go do tak drastycznych działań

2. Zapobiec takim sytuacjom w przyszłości


@IIIlIII: to bez znaczenia, bo 90% ludzi w identycznej sytuacji nie miałoby tak nasrane we łbie żeby zabijać za to.
  • Odpowiedz
@eskejper: lol, szukasz wytłumaczenia dla zastrzelenia kogoś na ulicy? Co by się nie działo, nie miał prawa tego zrobić, nic nie łagodzi jego zbrodni, nie ma wytłumaczenia na to co zrobił.
  • Odpowiedz
A potem z Konradem ktory byl od niej starszy o ~8-9? Jak go wogole poznala?


@eskejper: Co ciebie to obchodzi? Masz podejrzenia że poznali się kiedy miała mniej niż 15 lat? Nie? To gówno ciebie to obchodzi.

Ciekawostka: kobieta w Polsce (za zgodą sądu) może wyjśc za mąż w wieku 16 lat.

Co skłoniło ją do zerwania?


Może miało coś z tym wspólnego jego nieumienie w życie i powalone poglądy?

Czy
  • Odpowiedz
Czemu nikt nie chciał pomóc sprawcy? Czemu każdy go ignorował?


@okcydencik: Facet nawet trafił na obserwację psychiatryczną kilka miesięcy przed morderstwem. Trafił z powodu gróźb popełnienia samobójstwa. Co niby jeszcze miano zrobić?
  • Odpowiedz
relacja młodej dziewczyny ze starszym od siebie o 10 lat facetem może budzi kontrowersje.


@eskejper: nie ma w tym nic kontrowersyjnego

Uważam ze w takich sprawach obie strony powinny zostać dogłębnie sprawdzone, ich całe konwersacje, SMS - włącznie te do Julii lub od Julii.


Miejmy nadzieję, że tak będzie, ale skoro sprawca już nie stanowi zagrożenie, to pewnie, niestety, sprawę zamkną bardzo szybko, bez wgłębiania się w szczegóły.
  • Odpowiedz
@eskejper: jak już raz chciał popełnić samobójstwo, to może go grillowali, żeby ponowił próbę i dal im spokój? Coś musiało być skoro chłop po 2 latach był zdolny do zabicia drugiego człowieka i siebie. Może ostro dokładali mu do pieca, ale nie przewidzieli, że agresję skieruje na kogoś więcej niż siebie? Coś mi się nie skleja w tej historii, czas pokaże czy mam dobre przeczucia.
  • Odpowiedz
@eskejper: prawdopodobnie mocno go musiała nim manipulować że chłop zapragnął zemsty i to największym kosztem. ciekawe co tam się dokładnie stało miedzy nimi, julka chyba nie ma czystego sumienia
  • Odpowiedz
@eskejper: nic nie usprawiedliwią morderstwa. Chyba, że para sama byla recydywistami i planowali targnąć się na jego życie, ale wtedy raczej on by się nie zabił.

Nawet gdyby mu wysyłała filmiki jak uprawia seks że swoim narzeczonym i pisała "tez bys chcial, co? Nie dla psa, dla Pana to", to nawet to nie jest usprawiedliwieniem.
  • Odpowiedz
Do samobójstwa doprowadził brak opieki psychiatrycznej i durny sosób prowadzenia obserwacji potencjalnych samobójców. On spędził aż dwa dni w psychiatryku gdy groził że się zabija w 2022 i go wypuścili bo się nie próbował wieszać w kiblu i powiedział że jest gitez majonez (taka obserwacja powinna trwać minimum tydzień na oddziale i kilka wizyt kontrolnych po wyjściu).

Morderstwo zaś zostało ułatwione tym, że ktoś mu zwrócił po obserwacji w psychu broń. No
  • Odpowiedz
Żeby kogoś dłużej trzymać to muszą być do tego odpowiednie przesłanki, widocznie tutaj ich zabrakło, wiele osób tylko mówi, że coś sobie zrobi.


@Mirek007: Problem w tym, że tu raczej przeoczono zły stan psychiczny Mikołaja.

A broni nie dostał z powrotem od razu tylko po prawie roku, musiał przejść badania odwoławcze, które teoretycznie są takie same jak przy ubieganiu się o pozwolenie na broń, a w praktyce często bardziej przesiewowe.


@
  • Odpowiedz
prawdopodobnie mocno go musiała nim manipulować że chłop zapragnął zemsty i to największym kosztem.


@calinowski: Facet był po prostu przegrywem i to hardym. Serio. To wystarczyło po połączeniu z bronią i przy braku opieki psychiatrycznej.

uzbierać 50 k żeby zapimnial o Julce


@okcydencik: Anonek, tatuś Mikołaja jest dyrektorem w bardzo sprawnej firmie i stać go było na zrobienie EMBA. Uwierz mi, dodatkowe 50k nic by tu nie zmieniło.

Iuś przegrywów
  • Odpowiedz
Coś mi się nie skleja w tej historii, czas pokaże czy mam dobre przeczucia.


@Myszka_: Ale co tu się niby nie skleja:

- to była jego jedyna partnerka (o ile, ja bym raczej stawiał na korepetytora co mniej lub bardziej nieumiejętnie zarywał do uczennicy - zważ że nei wypłynęły żadne wspólne zdjęcia Mikołaja i Julii w sytuacjach "związkowych"),
- facet większość dorosłego życia po studiach na zmianę NEET-ował i obijał się
  • Odpowiedz