Wpis z mikrobloga

Jeszcze mam takie pytanie czy lepiej jeden dysk 1TB czy dwa 512GB przykładowo? Chcę mieć w miarę bezpieczne miejsce na dane na ile to możliwe. Mam też chmury ale nie zawsze jest internet żeby robić upload.
I jeszcze coś, bo sklep ma dyski w takich dziwnych pojemnościach jak 480GB, 960GB i oprócz tego ma też normalne czyli 512GB, 1024GB itd. I to wszystko jest jednego producenta. I przy okazji co myślicie o dyskach KingSpec. To jakiś krzak? Kilka miesięcy temu kupiłem od nich dysk właśnie 960GB i do tej pory działa bardzo dobrze więc pomyślałem że dokupię kilka bo są w dobrych cenach. Co myślicie?

#komputery #informatyka #dyski #pytaniedoeksperta #siecikomputerowe
  • 6
  • Odpowiedz
Jeszcze mam takie pytanie czy lepiej jeden dysk 1TB czy dwa 512GB przykładowo? Chcę mieć w miarę bezpieczne miejsce na dane na ile to możliwe. Mam też chmury ale nie zawsze jest internet żeby robić upload.


@AltCtrlSpace: zalezy jak bedziesz je trzymal - jak zrobisz RAID 0 to starcisz wszystko. Jak zrobisz jedna ciagla partycje to dwa dyski daja przewage taka, ze jak padnie jeden to dane z drugiego odczytasz.
Najlepiej
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: W ogóle to najlepiej i najbezpieczniej jest zrobić serwer plików NAS i tak trzymać wszystkie ważne pliki. Musisz tylko pamiętać, że żeby to miało jakiś większy sens to co dwa/trzy lata musisz wymieniać dyski na nowe.
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: kingspec to solidny chińczyk kilka lat ich SSD na USB służy mi jako boot dri e dla NAS zrobionego z RaspberryPi, ale jeśli, alezy Ci na bezpieczeństwie danych to jednak kupiłbym jakiegoś samsunga czy innego WD
  • Odpowiedz