Wpis z mikrobloga

Nawiązując do danych z artykułu opublikowanego na rp.pl będącego obecnie jedną z głównych podkładek pod antyukraińską narrację, odpalam kalkulator i bawię się w statystyka-amatora:

- w ciągu 5 pierwszych miesięcy 2023 roku 4695 cudzoziemców było podejrzanych o przestępstwa,
- z tej liczby 2288 to osoby z Ukrainy,
- w 2022 w Polsce doszło do 476 000 przestępstw,
- liczba polskich obywateli to ~36000000, liczba Ukraińców przebywających w Polsce to, zależnie od źródła 1,2-1,9 mln,
- żeby porównać wartości z odczytami z pierwszych 5 miesięcy 2023 dzielimy 476000 przez 12, to mnożymy przez 5 i mamy ~ 198000 jako średnia pięciomiesięczna,
- czyli szacunkowa średnia liczba przestępstw w Polsce w ciągu 5 miesięcy to 198000, to dzielimy przez 36000000 obywateli i wychodzi nam 0,0055 przestępstwa na łebka,
- teraz bierzemy 2288 przestępstw popełnionych przez Ukraińców i dzielimy przez 1200000 (żeby było na niekorzyść Ukraińców, bierzemy dolny zakres podawanych wartości), wychodzi nam 0,0019 przestępstwa na Ukraińca,
- wychodzi mi, że Ukraińcy popełniają prawie trzy razy mniej przestępstw niż Polacy, czyli grzeczny i pracowity naród?

Kalkulatory w dłoń i zapraszam do prostowania moich obliczeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina #wojna #polska
  • 11
- teraz bierzemy 2288 przestępstw popełnionych przez Ukraińców i dzielimy przez 1200000 (żeby było na niekorzyść Ukraińców, bierzemy dolny zakres podawanych wartości), wychodzi nam 0,0019 przestępstwa na Ukraińca,

- wychodzi mi, że Ukraińcy popełniają dwa razy mniej przestępstw niż Polacy, czyli grzeczny i pracowity naród?


@the_good_guy: Fakty, liczby i dowody na cokolwiek są l e w a c k i e, dlatego nigdy nie brane pod uwage przez konfederatów, czego nie
@the_good_guy: Niby spoko, ale nie uwzględnia się tu jednej kwestii. To uchodźcy. Niby biedni ludzie uciekajacy z kraju ogarniętego wojną, a stać ich by popełniać jakiekolwiek przestępstwa nie bacząc na ryzyko odesłania do ich pogorzeliska.
Niby spoko, ale nie uwzględnia się tu jednej kwestii. To uchodźcy. Niby biedni ludzie uciekajacy z kraju ogarniętego wojną, a stać ich by popełniać jakiekolwiek przestępstwa nie bacząc na ryzyko odesłania do ich pogorzeliska.


@I8v8I: 90% tych uchodzców to kobiety z dziećmi, nie wiem co mieliby odwalać ale jeszcze nie słyszałem by ukrainka samotna kogoś pobiła czy zabiła. Przestępstwa są głównie dokonywane przez ukraińców, którzy mieszkali w Polsce przed wojną jeszcze
jeszcze nie słyszałem by ukrainka samotna kogoś pobiła czy zabiła


@BayzedMan: Nie było tam jakiejś inby w Przemyślu czy gdzieś z Ukrainką w roli głównej? Słabo pamiętam ale chyba jakieś incydenty były. Tak, nie dowodzi to niczego i nadal masz rację. Tak tylko sobie gadam.
@the_good_guy Twoje wyliczenia są zbyt lewackie.

Czyli wychodzi na to, że gdybyśmy nie wpuścili imigrantów to liczba przestępstw by była niższa o 4695?


@whiner Masz rację, wychodzi na to że gdyby nie popierany przez konfederację putin, wojny by nie było, a wymienione przez ciebie osoby zginęłyby prawilnie z rąk pijanych potomków husarzy a nie jakichś Ukraińców