Wpis z mikrobloga

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #pieklomezczyzn #pieklokobiet #prawaczlowieka #dyskryminacjamezczyzn

#!$%@?ąc od całej sytuacji, jakie mamy prawo aborcyjne. Czy dobre, czy złe, czy kogoś to nie obchodzi. Czy ktoś jest prawcakim, czy lewackim trollem.
Porusza się cały czas temat, jakoby zostały naruszone prawa pacjenta (i słusznie) i Pani Joanna była odarta z ludzkiej godności, nie zapewniono jej prywatności i intymności. Kobieta została poniżona w sposób brutalny, ponieważ kazano jej kucnąć i kaszleć w rozkroku w trakcie badania lekarskiego. W poważnym podobno stanie, warto jednak dodać, podobno wśród damskich i męskich policjantów.

Mam zasadnicze pytanie - ponieważ słuchałem kilkanaście wywiadów, czytałem newsy, w którym politycy tacy jak Arłukowicz z KO, Hołownia, (w zasadzie wszyscy "demokratyczni" opozycjoniści) i "dziennikarze" jak Sekielski z Onetu, Biedrzycka z SuperExpressu, Lubecka z RadiaZET nie widzą sprzeczności i problemu z kwalifikacją wojskową, czyt. wprowadzeniem bydła do ewidencji w razie jakichkolwiek problemów lub nie i zniszczeniem życia? O #zukowska nie będę przypominał.

Odnoszę się do swojego przypadku i milionów innych mężczyzn oraz bardzo małej ilości innych kobiet w niektórych tylko wyjątkach w przypadku zawodu, gdzie:
- nieNORMALNYM było to, że dostałem przymusowe wezwanie na stawiennictwo komisji wojskowej, kiedy kończyłem w danym roku kalendarzowym 19 lat i mając kiełbasę między nogami.
- nieNORMALNYM było, że byłem pouczony o karze w przypadku niestawiennictwa i PRZYMUSOWEMU doprowadzeniu przez policje na PRZYMUSOWĄ kwalifikację wojskową, która JEST w istocie PRZYMUSOWYM badaniem lekarskim (wbrew definicji badania lekarskiego w Polsce poza niektórymi wyjątkami).
- musiałem się rozebrać do samej bielizny, nawet boso, podobnie jak 3 inne osoby (i tak pozostałe kilkadziesiąt osób w ciągu JEDNEGO DNIA przez parę miesięcy cyklinicznie od lat),
- nieNORMALNYM było to, że w komisji lekarskiej było 2 facetów i co najmniej 2 kobiety, wywiad był prowadzony w samej bieliźnie,
- nieNORMALNYM było to, że musiałem za parawanem kucnąć i kaszlnąć, w moim wypadku przy kobiecie (starej babie, ale płeć nie miała znaczenia?)m
- nieNORMALNYM było to, że usłyszałem czyjś PESEL, miejsce zamieszkania i inne dane oraz dodatkowo niewybredne komentarze dotyczące mnie, czy moich kolegów (ktoś miał skoliozę, ktoś nadwagę, ktoś grzybicę - fajnie posłuchać o innych).
- nieNORMALNYM było wprowadzenie "badanych" do ewidencji bydła.

Smaczkiem było, że chłopak z porażeniem mózgowym, na wózku, będąc warzywem, musiał zostać przywieziony przez swoją mamę, byleby "stanąć" przed komisją wojskową.

Już to, co się odp***dala na Ukrainie i nikt o tym z dziennikarzy/ serwisów nie mówi (inaczej niż w formie prześmiewczej) nie mówi chyba nie ma sensu poruszać.

Nie odnoszę się absolutnie do poglądów i polityki, bo #tfu na polityków czy lewicy czy prawicy, którzy są za przywróceniem obowiązkowej służby wojskowej - ćwiczeń - innego niezgodnego z prawami człowieka nieprawa.

Może powinniśmy zacząć walczyć o ZNIESIENIE KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ?

#niedlakwalifikacjiwojskowej
lawyerJamesMcGill - #obowiazkowecwiczeniawojskowe #pieklomezczyzn #pieklokobiet #praw...

źródło: WCR

Pobierz
  • 74
@Cierniostwor:

Przy obecnej sytuacji międzynarodowej myśli się o tym jak zwiększać rezerwy, jak zachęcać młodych do służby w wojsku.

Twoja propozycja nie za bardzo się w to wpisuje


Przecież to jest samozaprzeczenie. Trzeba zachęcać młodych, nie zmuszać, powinno się zwiększać wydatki zachęcając, nie narzucając, przymuszając, ograniczając. Identycznie w przypadku innych rozwiązań. Zamordyzm nie jest dobry.
Dlatego nie łapię popierania konfederacji, która jest partią cucków wrogą mężczyznom podobnie jak inne w sejmie, zamiast popierania partii libertariańskich.


@blargotron: xD tych libertariańskich, co chodzą na parady równości i wspierają swą obecnością zamordystyczne postulaty z zakazem polowań włącznie? https://www.paradarownosci.eu/pl/postulaty-parady-rownosci/

Ja, mimo libertariańskich poglądów, straciłem nadzieję na rigczową partię libertariańską. "Możemy" skończyło się zanim się zaczęło.
@FrasierCrane: No Metzen powiedział w wywiadzie, co mnie wtedy oburzyło, że mężczyźni są dyskryminowani, ale im to nie przeszkadza (wg niego, nie wiem dlaczego się wypowiada w imieniu ogółu mężczyzn). Czy Konfederacja zauważyła mężczyzn, jak piszesz? W zasadzie nie słyszałem, aby chcieli jakoś wspomóc mężczyzn, zwiększyć ich prawa. Zamiast tego w późniejszym wywiadzie Metzen zaoferował mężczyznom utrzymanie różnicy wieku emerytalnego i przymusowe szkolenie wojskowe na dokładkę. Być może ludzie odnoszą wrażenie,
@saggitarius_a: To trzeba było sformułować inaczej pytanie, nie mam szklanej kuli aby wiedzieć co masz na myśli.

@nikifor

tych libertariańskich, co chodzą na parady równości i wspierają swą obecnością zamordystyczne postulaty z zakazem polowań włącznie?


Wybacz, nie znam sprawy. O jakiej partii mowa? Pierwszy raz słyszę o jakiejś paradzie. Czytałem program partii libertarianie i nie było tam nic o żadnych paradach.

Partia libertariańska, która nie postukuje żadnych nakazów/zakazów nie może chyba
@blargotron: A czy przypadkiem wolnościowcy nie opowiadali się ostatnio za szkoleniami? Gdzieś mi mignął taki fragment na TVNie. Chyba, że tu chodzi o frakcję „wolnościowców" z Konfederacji, więc mogę się mylić.
Co do parad, to ostatnio libki były na paradzie równości i mają zdjęcia na fejsie. To dobrze, że jest jakaś prawicowa partia która również dba o ich prawa.

@nikifor Tak, właśnie ich. Nie ma innej partii która byłaby przeciw. Mnie
Czytałem program partii libertarianie i nie było tam nic o żadnych paradach.


@blargotron: No program mają w miarę ok, ale na paradę równości (organizowaną z w/w postulatami) poszli.

Będziesz w takim razie brał udział w wyborach do parlamentu? I jeżeli tak, to jakie stronnictwo poprzesz?


Nie wiem. Ostatnio przejrzałem kto startuje w moim okręgu ze wszystkich partii. Teraz nie ma jeszcze list. Ale Partia Libertariańska w którymś komentarzu napisała, że jak
Tak, właśnie ich. Nie ma innej partii która byłaby przeciw. Mnie też się nie wszystko u nich podoba. Nie ma partii która spełniałaby w 100% postulaty każdego człowieka.


@Xing77: Ale rolą małych partii nie jest rządzenie. Dlatego mogą mieć jakiś zupełnie kosmiczny program i jak dla mnie jest to ok - bo wiadomo, że go nie będą mieli szans zrealizować. Dla mnie takie partie są potrzebne, by przesuwały Okno Overtona w
@Xing77:

A czy przypadkiem wolnościowcy nie opowiadali się ostatnio za szkoleniami? Gdzieś mi mignął taki fragment na TVNie. Chyba, że tu chodzi o frakcję „wolnościowców" z Konfederacji, więc mogę się mylić.


Nie mam pojęcia, nie słyszałem o tym. No ta grupa to była frakcja konfederacji którą #!$%@? bo była zbyt liberalna (xd). Szczerze mówiąc to nie wiem o nich nic, bo nawet na ich stronie jakiegoś programu nie ma, tylko jakieś