Wpis z mikrobloga

Jakie miasto wybralibyście w #polska według poniższych kryteriów do mieszkania? Poniżej same kryteria, ciut dalej wyjaśnienie genezy pytania

* Rynek pracy nie jest ważny - praca zdalna
* Raczej klimatyczne i ciekawsze niż syf pokroju default city (warszafka)
* Dużo zieleni
* Sporo obiektów sportowych: baseny, ścieżki rowerowe, ścianki wspinaczkowe itd. itp.
* Stosunkowo sporo wydarzeń kulturalnych wszelkiej maści
* Spory wybór restauracji różnych typów, nie tylko picka i kebs
* Miasto czyste oraz ładne, z ciekawą architekturą

Dlaczego pytam:

Całe życie mieszkam na Lubelszczyźnie, kończę tu spłacać mieszkanie, i myślę nad przeprowadzką może za 2 lata albo coś koło tego do innego miasta, kupić kolejne mieszkanie i pomieszkać co najmniej kilka lat. Sprawdzić jak się żyje w innych częściach polski. Uwielbiam #lublin, pomijając tragiczny tutaj rynek pracy moim zdaniem miasto jest naprawdę urokliwe, ale znudziło mnie już po tych przeszło 8 chyba latach xD

#!$%@? wie jakich tagów użyć nie tagując poszczególnych miast, czego nie chcę robić bo każdy będzie własne polecał i wygra na 100% wrocław, a chciałbym możliwie szerokiego spektrum opinii xD więc tagi może lekko chaotyczne:

#polska #wynajem #kiciochpyta #mieszkaniedeweloperskie #przeprowadzka #pytanie
  • 22
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: Gliwice chyba mają wszystko z powyższego:
- Arena Gliwice, na której dzieje się masa eventów sportowych i artystycznych
- Teatr
- Park Chrobrego, Park Chopina, Park Szwajcaria
- Ciekawa architektura poniemiecka, Radiostacja Gliwice
- Duuużo zieleni pomimo ciągłego kwiku mieszczuchów o zabetonowanym centrum (rezerwat przyrody Las Dąbrowa, Szwajcaria Rachowicka itd.)
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: wbrew pozorom Łódź nie jest taka zła jak przyjęło się mówić, dużo inwestycji i miasto trochę odżywa. Rynek pracy jest jaki jest, ale, np. po remoncie torów do Warszawy pociąg jedzie +/- godzinę dziesięć/piętnaście.
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: Ode mnie trzy oczywstości:

Łódź - gdzie się nie obrócisz to dojedziesz w sensownym czasie - czy to góry czy morze, lubelszczyzna, mazury, wielkopolska. Największe wady tego miasta to korki i renoma(bo hehe łódź kur#a), ale jak masz pracę zdalną i jaja to poradzisz sobie z obydwiema przeciwnościami.

Wrocław - piękny, blisko gór, sporo się dzieje.

Trójmiasto - jeśli lubisz morze to chyba najlepszy wybór
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: ludzie piszą wyżej o Łodzi, nie wiem co jest z nimi nie tak xD przecież to miasto to skrzyżowanie Lubartowskiej z Tatarami, masakra jakaś w porównaniu do Lublina
Toruń o niebo lepiej niż jakiś Śląsk zaczadzony
Zobacz sobie Rzeszów, blisko gór, bardzo zielony
  • Odpowiedz