Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna
Mały bilans dla Polski zysków i strat masowej emigracji ukrów. Jako, że zdałem na 35% maturę podstawową z historii więc mam niebagatelne pojęcie o konfliktach zbrojnych oraz polityce
STRATY:
-ukry nas doją na służbie zdrowia, zusie (emerytury), 500+ (jak Pan daje to ukr weźmie, wiadomo. Na Wołyniu nawet więcej brali)
-choroby weneryczne oraz HIV przenoszone przez ichniejsze samice (to mnie akurat nie boli, bo mnie nawet emigrantka z urwanymi obiema nogami przy samej cipie by nie chciała, ale chłopy co ruchają te wynalazki ze wschodu to będą mieli problem)
-wzrost przestępczości. Kradzieże, gwałty, napady, oszustwa, wymuszenia, pijaństwo, rozboje, jazda pod wpływem. Używanie noży ukry mają w genach. Pokłosie Wołynia
-import żywności nadającej się na opał co najwyżej (nie nazywajmy zapleśniałego zboża perfumerjo). Szkodzi to rodzimej branży rolniczej.
-ukry w "podzięce" już zaczynają się szarogęsić, starając się wywrzeć na Polskę jakąś presję w ich mniemaniu, mimo iż Putin mieli ich wojaków i zachodni sprzęt na pulpę.
-kwestie ekshumacji trupów Polaków pomijam, bo trupowi nie zależy gdzie leży. Ale może być to jakiś argument

ZYSKI:
-brak
-na upartego to może odwleczenie teoretycznego konfliktu polsko-rosyjskiego w czasie, ale to tam bajania starych bab z bazaru, a nie dyskusja. Ogólnym zyskiem dla całego kraju jest to, że te dzikusy się tłuką wzajemnie. Lepiej być nie mogło. Szkoda jednak, że wszystkie ukry w okopie nie siedzą. Tylko pouciekali jak szczury z tonącej łajby. Tak w ogóle ukry ze wschodu nawet ukraińskiego nie znają.
  • 4
-ukry nas doją na służbie zdrowia, zusie (emerytury), 500+ (jak Pan daje to ukr weźmie, wiadomo. Na Wołyniu nawet więcej brali)


@Zapyzialec: To masz pretensje do Ukraińców czy ustawodawców?
Ale już w tym miejscu grubo się mylisz. Bilans wpłat i wypłat do budżetu jest bardzo korzystny dla PL w tym momencie. Płacą składki ubezpieczenia a większość jest w sile wieku więc nie korzystają.