Wpis z mikrobloga

Witam, zapaliła mi sie kontrolka check engine audi a4 b8 2.0 tdi, mechanik stwierdzil bład i go usunal, spowodowany przez swiece zarowa i sonde lambda, prawdopodobnie blad sondy mogl byc przez swiecie. Mam pytanie, mianowicie czy moge bezpiecznie pojezdzic pare dni zanim kurier dowiezie nowe swiece czy raczej nie wsiadac za kolko? Silnik pracuje rowno i nie ma z nim zadnych problemow. #motoryzacja #audi #mechanikasamochodowa
  • 9
  • Odpowiedz
@Hvzeus: świece przy tej pogodzie są nie potrzebne.Komputer je grzeje w tysięcznych sekundy. Może to być wina przekaźnika bądź bezpieczników. Nie wiem po co pakować się w koszta bez sprawdzenia tych elementów.
Normalnie możesz śmigać.
  • Odpowiedz
@Hvzeus: prędzej problemy może spowodować niesprawna sonda, bo ona jest wykorzystywana do wypalania DPF i ograniczenia dawki paliwa aby silnik nie produkował za dużo sadzy. Do tego przy błędach może nie startować wypalanie DPFa. Chyba że ciśniesz mocno w trasie to DPF będzie się pasywnie wypalał.
  • Odpowiedz
  • 0
@biskup2k no wlasnie jak wyskoczyla mi ta kontrolka to przelecialem z 10min na 3 biegu w okolicach 3000 obrotow, slyszalem, ze mozna zobaczyc kiedy wypala sie dpf bo na luzie podnosi obroty, aczkolwiek nie zauwazylem tego u siebie, to auto mam pare dni dopiero i tak srednio znam sie na motoryzacji, a nie chce go zajechac i na bierzaco wszystko robic, czy lanie tego „lepszego” diesla ma jakis korzystny wplyw na tego
  • Odpowiedz