Wpis z mikrobloga

Czołem mirkowa braci. Informuję, że przez cały lipiec jestem w podróży... wzdłuż Wisły. Od źródeł do ujścia. Na zdjęciu największy (po Ludwikowicach Kłodzkich) polski wiadukt kolejowy (używany) w Wiśle-Łabajowie. Robi wrażenie, co?

Więcej o nim i o Beskidzie Śląskim, źródłach Wisły, Trójwsi Beskidzkiej, Śląsku Cieszyńskim w Najbardziej idealne świerki, źródła (2) Wisły i ostatni bacowie. Beskid Śląski

pierwszym odcinku IV serii POLSKI NA PRZEŁAJ. Zachęcam do wsparcia, bo produkcja zacna. 1, 2 i 3 seria miały ponad 2,4 mln wyświetleń

Wznosząca się na wysokość około 25 metrów ponad dnem doliny potoku Łabajów murowana budowla o charakterystycznych łukach jest najbardziej spektakularną tego typu w Polsce. Fakt ten jest o tyle interesujący, gdyż ze względów czysto ekonomicznych nasuwa się myśl, iż linia kolejowa powinna zostać zakończona nieco wcześniej, bez konieczności stawiania tak dużego i kosztownego wiaduktu. Pomyłka? Nic bardziej mylnego. Realizowana w latach międzywojennych linia kolejowa planowana była znacznie dalej oraz z jeszcze większym rozmachem. Według ambitnych zamierzeń tory miały przechodzić tunelem pod przełęczą Kubalonka i dochodzić do niedalekiej Istebnej, a nawet dalej, w stronę Zwardonia, który posiadał od dawna, bo od 1884 roku, połączenie kolejowe. inwestycji pokrzyżował wybuch wojny, nie sprzyjała im też epoka PRL. dziś przełęcz Kubalonka z jedną z naszych ulubionych karczm i zabytkowym drewnianym kościółkiem pokonuje się tylko samochodami. wyobraźmy sobie jak genialny potencjał turystyczno-wycieczkowy miałaby taka pętla kolejowa z tunelami i wiaduktami w tym rejonie

3 LATA TEMU przejechałem Polskę dookoła w 42 dni. Dwa lata temu na skos Bieszczady-Świnoujście w 35 dni, Rok temu na drugi skos Bogatynia-Sejny w 28 dni. W tym roku wzdłuż Wisły. Obecnie minęliśmy Warszawę, dziś zwiedzaliśmy Twierdzę Modlin.

#pociagi #wisla #mikroreklama #turystyka
Pannoramix - Czołem mirkowa braci. Informuję, że przez cały lipiec jestem w podróży.....

źródło: DJI_0973-Pano-1

Pobierz
  • 33
@Nerlo_ajcats Ciebie nie pasowało dlaczego to jest na głównej wie może Ty się zastanow co tutaj robisz a nie hejtujesz wszystko co widzisz. Ja odpowiedziałem na Twoje pytanie a Ty jedyne co możesz zrobić to atakować innych.