Wpis z mikrobloga

@Smokk
Wiem że większość z was z tagu #przegryw nie wierzy w #reinkarnacja ale za to często myśli o #samobojstwo Jeśli to zrobicie zmartwię was ale będziecie tego bardzo żałować. Zanim przyszliście na ten świat już sobie założyliście że np. nie założycie rodziny i będziecie samotni itd. dzięki temu mieliście znaleźć czas na swój własny rozwój. Doświadczenie te jest wam potrzebne aby poznać siebie lub mieć czas na swoje pasje ,a nie nową cipkę.( ͡~ ͜ʖ ͡°) A tak poważnie po samobójstwie będzie tak jak z pójściem po zakupy na obiad do sklepu....idziecie kupujecie ziemniaki schabowego...i do domu...a tu się okazuje że jeszcze ogórków ze śmietaną na mizerie brakuje więc co będziecie musieli wrócić do sklepu() po ogórki bo z samymi kartoflami ten obiad to już nie to... tak samo będzie z przed wcześnie odebranym sobie życiem. Jeśli cierpicie na depresję i zechcecie od nie uciec po przez wcześniejsze zejście będziecie wraz musieli to doświadczyć znowu...i tak w koło "Macieju'" aż przerobicie tą lekcję.¯\(ツ)/¯
  • 18
@Rade86B: A co to zmienia w tej kwestii czy się wylogujesz wcześniej z przegrywu, czy później ze starości?

Tutaj poza reinkarnacją jest jeszcze jakiś wykopski dogmat, że póki nie zdechniesz ze starości (albo ktoś cię nie kropnie) to będziesz się odradzał jako kolejny przegryw.

Nawet jakby, to jeśli nie będzie pamiętał (a nie będzie) poprzedniego życia to wuja kładzie na to.

A co jeśli zamiast w przegrywa odrodzi się w owsika?
@mysliciel-z-internetu: to nie wiara to wiedza ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) poparta doświadczeniem np. snów proroczych które są zajrzeniem w plan przed-urodzeniowy o którym wyżej pisałem. A więc dowodem koronnym reinkarnacji.
@Rade86B: Cykl narodzin i śmierci ustanowiły sobie istoty demoniczne rządzące tym światem. Gdy dusza nie zdobędzie wiedzy wtedy z powrotem rzucają ją w ciało. Uzyskanie przez duszę wiedzy - co do tego skąd pochodzi, czym jest ten świat i dokąd ma wrócić wyzwala z tego kręgu. Ci jednak którzy polubią ten świat sami sobie utworzą więzy i będą wracać. Pogarda dla świata, posty, kontemplacja, nauka oto droga do wyzwolenia.
@Rade86B: No i jeśli to loteria nie wiesz czy się nie urodzisz jako sparaliżowane dziecko albo nieuleczalnie chore. Więc się ciesz, że teraz to tylko psychika. Ja już 13 lat z tym walczę i bardziej boję się właśnie tego, że coś mogłoby być w nielubiącym pustki bezmyślnym wszechświecie niż tego, że mógłbym wiecznie nieistnieć. Cenię spokój. Po cholerę mam znowu zapierdzielać do szkoły, pracy a na końcu zdechnąć. Już wolałbym być
@Smokk Ponoć to nie loteria tylko życie i doświadczenie wybieramy sami ale robimy to z punktu widzenia Ducha a nie materializmu(ego) i jeśli duch zdaje sobie sprawę że on jest wieczny a ciało tylko przy dobrych wiatrach najwyżej 100 lat to wiadome będzie że duch wybierze bardziej przeżycia duchowe a nie jakieś nowe ferrari w garażu które i tak zeżre kiedyś rdza( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rade86B: Nie wierzę w taki wybór. Bynajmniej nic nie pamiętam. I co by sobie jakiś duch o zdrowym umyśle wybrał ciało sparaliżowanego dziecka? Bardzo głupi duch. ( ͡° ͜ʖ ͡°)