Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci https://www.wielkiebudowanie.pl/go.live.php/PL-H260/aktualnosci-budowlane.html No to w końcu hossa czy nie?

Znane są już dane GUS dotyczące koniunktury w budownictwie wg których ta koniunktura rośnie. Ale GUS to przede wszystkim nastroje w firmach i to dużych. Być może to wdrożenie kredytu 2% tak poprawiło nastroje deweloperom i GW, ale w małych i średnich firmach jakoś tej koniunktury nie widać. U nas rejestrujemy poziom zamówień na stronach internetowych a ten jest tylko nieco wyższy niż pod koniec okresu zimowego. Owszem, w ostatnim tygodniu nieco poprawiły się koniunktura, ale jak popatrzymy na nasz wykres to raczej zamówienia spadają w okresie wakacji. A sięgając do handlu budowlanego tu spadek jest wręcz dramatyczny. Klientów w dużych sieciach budowlanych jest najmniej w lipcu od co najmniej 10 lat.
  • 3
@PanMihau: no ale ja o tym k***a pisze od kilku miesięcy, to mnie trolle wzrostowe atakują, ze nie mam racji i tanio już było. Normalni wzrostowicze tez wchodzą w dyskusje - Ci, merytoryczna i to jest spoko, bo każdy ma prawo do swojej opinii i na tym polega idea forów, żeby sobie przekazywać info i punkt widzenia.
@PanMihau @PanieAreczku: A więc według was obecny popyt u dewelopera się instant przekłada na popyt na materiały budowlane/wykończeniowe? Ten rynek charakteruzyje się sporym momentum, kupione dziś mieszkania deweloperskie to popyt za dwa lata. A ponadto trzeba by sprawdzić ile rynku generuja nowe mieszkania a ile remonty, na remonty jest dzisiaj mniejsze parcie i to może być powód
@PanieAreczku: na popularnych metrazach do 60-70m to na spadki w miastach top 5 nie ma zadnych szans. ponegocjowac sobie mozesz jak chcesz kupic dom za 2 banki, o to wtedy sa przypadki ze i 20% zjedziesz. ale w limicie bk2%? zapomnij.
a zreszta nawet grubo powyzej limitu jak jest fajne mieszkanie to sprzedaje sie w kilka dni- korzystam z platnej aplikacji Adradar i tam sa statystyki po ilu dniach znikaja ogloszenia.