Wpis z mikrobloga

Minęło ponad 10 dni od wypadku Patryka Peretti i myślę, że to czas by podziękować za jego ofiarę.

Dzięki niemu wiele osób zdecydowało się na wyznanie - okazało się, że oni zza kierownicy nie potrafią zauważyć przechodnia na środku drogi nawet z kilkunastu metrów i nie byliby w stanie w żaden sposób zareagować.

Co ciekawsze, dzięki ofiarności Patryka wiele osób poznało definicję skrzyżowania i poznało przepisy związane z przechodzeniem przez jezdnię. Bez tak medialnej sprawy nie byłoby to możliwe.

Oczywiście są pojedyncze przypadki, które są zbyt tępe nie tylko na prowadzenie samochodu, ale nawet na chodzenie po ulicach, ale najczęściej są to kredyciarze na zmiennej zadłużeni na górce jak ten typ niżej, który uważa, że skrzyżowanie nie jest częścią drogi, dlatego można po nim chodzić jak się chce xD

#krakow #szybkoalebezpiecznie #motoryzacja #bekazpodludzi
francoisinho - Minęło ponad 10 dni od wypadku Patryka Peretti i myślę, że to czas by ...

źródło: Za głupi nawet na bycie pieszym

Pobierz
  • 41
Myślałem, że zasady przechodzenia przez jezdnię to nie fizyka kwantowa, ale okazuje się, że naprawdę masa osób nie potrafi nawet tego


@francoisinho: a które przepisy zabraniają przechodzenia przez skrzyżowania?
@aarahon: No to #!$%@? czytałeś

Art. 13. Zasady przechodzenia przez jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko
1.
Pieszy wchodzący na jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko albo przechodzący przez te części drogi jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz korzystać z przejścia dla pieszych.
1a.
Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju.
2.
Przechodzenie przez
Art. 13 Ust. 5.


@francoisinho: nakazuje korzystanie z przejścia dla pieszych na drodze dwujezdniowej w obszarze zabudowanym. Ja się pytam który przepis zakazuje przechodzenia na skrzyżowaniu?
czyli czytać umiesz, chociaż to.


@francoisinho: ja umiem czytać, ty chyba nie. Ciągle chcę przepisu który zakazuje przechodzenia przez skrzyżowanie a nie nakazujący korzystania z przejść dla pieszych ;)