Wpis z mikrobloga

Lasy mają program "Zanocuj w lesie" i można spać wielu miejscach na zupełnym legalu


@jarosuaf: wyprowadź mnie z błędu, jeśli się mylę, ale z tego co czytałem w broszurkach udostępnionych przez LP to wygląda raczej jak miejsca biwakowe w lesie, w których co prawda nie możesz liczyć na to, że będziesz sam, ale za to nie można palić ognisk (używać ognia)?
To nie są pojedyńcze miejsca, ale całe obszary gdzie możesz się rozbić gdzie chcesz.


@jarosuaf: a właśnie pobrałem sobie tę mapkę - to wiele wyjaśnia, bo serio myślałem, że są to tylko wyznaczone "punkty", których można legalnie sobie kimnąć w lesie.

Co do ognisk to wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@jarosuaf: dakota podobno robi robotę? Próbowałem parę razy i wygląda nieźle.

to tak jak z leśnikami
@WypadlemZKajaka z tym ogniem to tak średnio ponieważ w lasach są dostrzegalnie (duże wieże z budką na gorze) z kamerami, które przesyłają sygnał do osoby dozorującej, i to wszystko jest podłączone do takiego systemu, który nazywa się „smog detection” i jeśli będziecie blisko dostrzegalni i system wyłapie Wasz dymek na 100%, ktoś ze służby leśnej Was odwiedzi, ale będąc daleko, przy wietrze i małym dymku można spokojnie piec kiełbaski.
P.S. tak można
@qusqui21 tu masz rację, ale komputerek widzi więcej niż Ci się wydaje, i jak zobaczy Twój dymek pan leśnik, który pełni dyżur PPoż dostanie informacje, w którym oddziale (zazwyczaj kwadrat 500x500 metrów) się on unosi, i pojedzie tam napewno gdy jest okres suszy, i jak wyczuje ten Twój dymek to pomimo tego, że „gówno widać” znajdzie go i nie powie grzecznie, „cieszę się że mnie obudziliście, proszę zgaście ognisko” tylko albo mandacik
@el3m: W tym roku miałem jednego dopiero, ale to pewnie zależy od miejsca, bo np ostatnio byłem z psem na spacerze w lesie na 45min i z siebie ściągnąłem 3, a z psa 4. Deetem się warto spryskać.