Wpis z mikrobloga

O strajku kierowców zawodowych mówi się pokątnie i co się słyszy w trasie na radiu i parkingu to wszyscy za ale do tego nigdy nie dojdzie jakie jest wasze zdanie kierowców zawodowych? nie pajaców z piwnicy nie pytam o zdanie #zycietruckera #strajkierowcowzawodowych
Jopek1974 - O strajku kierowców zawodowych mówi się pokątnie i co się słyszy w trasie...

źródło: comment_1666941634qt59OrfON8BKo41hjUxVbS,w400

Pobierz

Zorganizować się i zrobić strajk przez 7 dni

  • Tak 44.3% (366)
  • Nie 55.7% (461)

Oddanych głosów: 827

  • 102
  • Odpowiedz
@Jopek1974: W Polsce strajku nie będzie. Pamiętasz ten ostatni? Jeden powiedział że ma w dupie bo tacho mu wyszło a drugi powiedział że sam nie będzie strajkował. W tym kraju nienawiść do innych jest tak wielka że nic nie ma prawa wyjść. Wlącz CB w korku, posłuchaj jak ta grupa zawodowa na siebie bluzga i wszystko będzie jasne.
  • Odpowiedz
Ja widzę inny problem, u nas brakuje silnego związku zawodowego kierowców - takiego jak jak we Francji czy Anglii. Sami kierowcy uja zorganizują. Zobaczcie jak się strajkuje we Francji, kraj był rozjeb... jak żółte kamizelki strajkowały.
  • Odpowiedz
@lexico większość nie, tylko Ci starsi. Mam teraz 2 młodych, elegancko po angielsku się dogadują. Przychodzą do pracy na ustalonych warunkach, robią swoje i idą do domu. Jak warunki się podobać nie będą to pójdą gdzieś indziej.
Co innego gwardia 50+
Żebyś cukrem do dupy smarował to zawsze będzie coś źle.
  • Odpowiedz
@Jopek1974: Ja jako kierowca który jeździ wokół komina nawet nie mam o co strajkować.

Ogólnie brakuje związków zawodowych w tym zawodzie, jeździ masa Ukraińców itd więc strajk jest mało prawdopodobny ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 5
@Jopek1974 nie ma na takie coś szansy. Po pierwsze, kierowcy to najbardziej wrogo do siebie nastawiona grupa. Tutaj nie ma zrozumienia wśród kierowców. Każdy drugiemu by najchętniej wsadził nóż w plecy za chociażby szybszy rozładunek/załadunek. Po drugie, zbyt duża różnorodność etniczna by się dogadać. Faktem jest, że tyle ile obcokrajowców jeździ na tablicach PL tyle Polaków jeździ na DE/NL/BE a obcokrajowcy chcą jeździć (nie rzadko spędzając parę tygodni w trasie) a nie
  • Odpowiedz
@Jopek1974: Pomijając twoją ortografię to jakie pieprzenie gościu? XD

Skoro mnie nie dotyczy to o co mam strajkować? Czy iść randomowo i stać na autostradzie bo może kiedyś będzie mnie coś dotyczyło? Zresztą nawet nie wiem przeciwko czemu ma to być strajk XDDDD
  • Odpowiedz
  • 0
@Ar_0: odnoszę się tylko do punktu trzeciego bo nad pierwszymi dwoma długo by polemizować.Kazdy robi w jakiejś firmie i mniej więcej zna pracodawcę i wie na co może sobie pozwolić np.Ja mojemu powiem 4wrzesnia nie jadę nie szykuj ładunków żadnych zebyś kar nie płacił.A kiero inny nie może tak pogadać bo szefa widział tylko jak go zatrudniał więc medycyna.Swoja drogą polscy pracodawcy powinni sami zacząć ten strajk ile euro płacą za
  • Odpowiedz
  • 0
@erni13: utożsamiasz się z pewną grupą społeczną czy nie.Jeżeli nie to po co to czytasz i po co odpisujesz.Idż sprawdź czy cię nie ma tam gdzie byłeś pięć lat temu. krótkowzroczność.rozumiesz?
  • Odpowiedz
  • 3
@Jopek1974 czyli sam widzisz, że pytanie kierujesz do nieodpowiednich osób. Zapytaj Rabena, DSV, Schenkera, Jas FBG, AdamPola, Gefco czy Omegę Pilzno co sądzą na temat strajku :)

Byle jak najmniej takich pożycz...


A tego nie zrozumiałem
  • Odpowiedz