Wpis z mikrobloga

Jeździłem po USA 20 lat temu. Nie było jeszcze smartfonów i nawigacji. jeździłem sam z mapą na kierownicy. system jest tak logiczny, że ani razu nie pomyliłem drogi. Numery parzyste / nieparzyste + strony świata i wiesz gdzie jedziesz.
na dziesięciolecia do dziś uzależniło Amerykanów od samochodów.


@Szalom: Co za brednie. Samochody dały ludziom WOLNOŚĆ. jedziesz gdzie chcesz, jak chcesz,, kiedy chcesz, z kim chcesz.
Miasta sa duże, wygodne parkingi. dostęp do uslug.
To komunistyczne rowery i komunikacja miejsca są zniewoleniem i uzależnieniem.
Polecam podróże po Wrocławiu z kolesiem, ktory rozsmarowuje gnijącą rękę po poręczach i siedzeniach. smacznego.
tak wspaniałe budowane, że bez samochodu nie możesz nic załatwić.


@makaronzjajkiem: mogę załatwić, ale trwa to dłużej, jest drogie i niebezpieczne.
samochód to najważniejszy wynalazek w historii. przeniósł wolność ludzi na inny poziom.

dzisiaj byłem załatwić kilka spraw, lekarz, zakupy, wizyta w firmie. bez samochodu to wszystko nie byłoby możliwe. - autobusy i tramwaje by to uniemożliwiły.
te wielkie arterie i wielopasmowe autostrady nic nie dają i nadal się stoi w korkach


@Szalom: to samo dotyczy metra. ile linii by nie zbudowali, to zawsze się zapcha, bo powstają nowe osiedla obok stacji. ludzie się przeprowadzają, powstają firmy.
w Warszawie w godzinach szczytu nie da się wejść do wagonu, w Japonii dopychają ludzi specjalni pracownicy kolei.
co ciekawe argument o samozapychaniu nigdy nie sluży krytyce komunikacji publicznej. ;)
bez słynnej drogi 66 to nie mapa

taka ciekawostka co do znaków, w poszczególnych stanach znaki są inne, nie zunifikowane bo te stany uważały ujednolicenie znaków za zamach na ich wolność
@Szalom @xqwzyts ale w sumie co w tym złego, że jeżdżą autami, a nie komunikacją miejską, która nie istnieje? Mi się bardziej ich styl życia podoba, bo sam jeżdżę tylko autem po mieście. Komunikacja miejska jechałem może z 5 razy, nie lubię przebywac w obszczanych przez meneli tramwajach, albo z osobami co uważają, że myć się można tylko raz w miesiącu.