Wpis z mikrobloga

Jadę pociągiem do Gdańska i miałem dwie nieprzyjemne sytuacje z Ukraińcami. Jak tylko wszedłem do pociągu to zastałem sytuacje że Ukrainka kłóciła się z konduktorem, bo jej zimno w przedziale. Konduktor tłumaczy jej że to normalna temperatura i że specjalnie dla niej nie będzie zmieniał temperatury. Naburmuszona siedziała i coś gadała pod nosem.
Druga sytuacja. Siedzę na swoim miejscu, obok mnie Ukrainiec( miejsce na końcu pociągu, gdzie są 2 miejsca obok siebie) i podchodzi jakiś chłopak i mówi do niego grzecznie "przepraszam, ale ja tutaj mam miejsce". A ten Ukrainiec do niego z pretensjami żeby siadał gdzie jest miejsce tak jak on siedzi. Tonem jakby byl najważniejszy w przedziale xD
I choć nie mam nic do Ukraińców, nawet na samym początku wojny gdy przez moje miasto przejeżdżały 2 samochody ukraińskie, zapakowane na maxa, z dziećmi, to poszedłem do sklepu i zrobiłem dla nich zakupy, bo widziałem że bieda straszna, to coraz bardziej mam mieszane uczucia do nich. Wiem że są ludzie i ludziska, ale no, niesmak pozostaje.
#ukraina #polska #pkp
Pobierz heralekk - Jadę pociągiem do Gdańska i miałem dwie nieprzyjemne sytuacje z Ukraińcami...
źródło: 16907253470173069102793285044308
  • 40
A ten Ukrainiec do niego z pretensjami żeby siadał gdzie jest miejsce tak jak on siedzi. Tonem jakby byl najważniejszy w przedziale xD


@heralekk: Z tym drugim to co chwile tak jest nieważne czy Polak Ukr czy inny Nigeryjczyk. Idzie się po konduktora i niech #!$%@?
@heralekk: chyba mało pociągiem jeździsz że cię takie akcje dziwią i to bez podziału na narodowość xd. Np kilka miesięcy temu grupa ludzi w moim wagonie (przedział obok) zorganizowała nocną libację i musiał ich sok #!$%@?ć. Sami biali jak ściana Polacy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak tak, będą tylko przestępstwa popełniać, szkoda że Ukraińćów mamy setki tys od 2014 i żadnych problemów z nimi nie było. xD


@BayzedMan: odrealniony jestes
W moim malym miasteczku są od ruskiej napaści w coraz większej ilości i jest jak mówi, coraz więcej przestępstw, roszczeniowości, uprzywilejowania. Mają mentalność patopolaków z lat 90. Wiedza zawodowa - niedorobiona. Im jest bliżej do hindusów niż przeciętnego polaka.
@heralekk jak dla Ciebie nieprzyjemną sytuacją jest, że ktos kłuci się z konduktorem to powinieneś jeździć z mamą, bo normalni ludzie mają na to wysrane. Po drugie ukr nie zajął Twojego miejsca, wiec lacha na to
@heralekk: w pociągach jest albo temperatura wrzenia wody albo 0 kelvina, podziwiam ukrainke za odwagę w dyskusji z konduktorem, ja znam realia i wiem, że z tej dyskusji #!$%@? wyninknie więc szkoda energii, lepiej zachować na ekstremalne warunki podróży XDD
Pomoc dzieciom to jedna sprawa, ale nie rozumiem co ma piernik do wiatraka. Widzisz bydło w pociągu i nic nie możesz powiedzieć do nich? Czego ty się boisz we własnym kraju?
Rozumiem, że nic nie powiedziałeś do tego Ukraińca, ale do matki z dzieckiem czy nastolatka z Ukrainy będziesz krzyczał "won" i "#!$%@?", bo "niesmak" ci został?
@heralekk: Oni są coraz bardziej upierdliwi. U mnie w bloku wprowadziło się 2 ukrów i momentalnie zaczęli być problematyczni. Na klatce schodowej zaczęło walić żulem, no zerzygać się można u nich na piętrze. Saszki jako, że nie jarają w wynajmowanym mieszkaniu to palą na klatce no i przy okazji po browarze na łeb ewentualnie 14. I później siedzą nawaleni na schodach i szczają pod siebie zostawiając kiepy i kapsle od browarów