Wpis z mikrobloga

Jadę pociągiem do Gdańska i miałem dwie nieprzyjemne sytuacje z Ukraińcami. Jak tylko wszedłem do pociągu to zastałem sytuacje że Ukrainka kłóciła się z konduktorem, bo jej zimno w przedziale. Konduktor tłumaczy jej że to normalna temperatura i że specjalnie dla niej nie będzie zmieniał temperatury. Naburmuszona siedziała i coś gadała pod nosem.
Druga sytuacja. Siedzę na swoim miejscu, obok mnie Ukrainiec( miejsce na końcu pociągu, gdzie są 2 miejsca obok siebie) i podchodzi jakiś chłopak i mówi do niego grzecznie "przepraszam, ale ja tutaj mam miejsce". A ten Ukrainiec do niego z pretensjami żeby siadał gdzie jest miejsce tak jak on siedzi. Tonem jakby byl najważniejszy w przedziale xD
I choć nie mam nic do Ukraińców, nawet na samym początku wojny gdy przez moje miasto przejeżdżały 2 samochody ukraińskie, zapakowane na maxa, z dziećmi, to poszedłem do sklepu i zrobiłem dla nich zakupy, bo widziałem że bieda straszna, to coraz bardziej mam mieszane uczucia do nich. Wiem że są ludzie i ludziska, ale no, niesmak pozostaje.
#ukraina #polska #pkp
heralekk - Jadę pociągiem do Gdańska i miałem dwie nieprzyjemne sytuacje z Ukraińcami...

źródło: 16907253470173069102793285044308

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • 9
@Niedobry: bardziej chodzi mi o to, że jest ich nieporównywalnie mniej w naszym Kraju a zaczyna się robić coś takiego jak w Usa z czarnymi, że 13% społeczeństwa jest odpowiedzialne za ponad połowę kradzieży, zabójstw i innych wybryków
  • Odpowiedz
bardziej chodzi mi o to, że jest ich nieporównywalnie mniej w naszym Kraju


@heralekk: daj nam jakieś konkretniejsze dane niż "nieporówywalnie mniej"
  • Odpowiedz
bardziej chodzi mi o to, że jest ich nieporównywalnie mniej w naszym Kraju a zaczyna się robić coś takiego jak w Usa z czarnymi, że 13% społeczeństwa jest odpowiedzialne za ponad połowę kradzieży, zabójstw i innych wybryków


@heralekk: No i od razu widać do czego ten twój wpis zmierzał, w którym kierunku.
Tak tak, będą tylko przestępstwa popełniać, szkoda że Ukraińćów mamy setki tys od 2014 i żadnych problemów z nimi
  • Odpowiedz
Tak tak, będą tylko przestępstwa popełniać, szkoda że Ukraińćów mamy setki tys od 2014 i żadnych problemów z nimi nie było


@BayzedMan: Bo wtedy przeyjeżdżali ci ogrnięći mentalnie najceściej do pracy. Teraz dojeżdża cały pospólski plebs. To tak jak się obrażąć gdy ktoś mówi że do UK spieprzają poljaki alimenciarze i inni złodzieje którzy uciekają przed drobnymi wyrokami
  • Odpowiedz
@heralekk długo myślałeś nad tą zarzutką? Ukry są nam wdzięczni za pomoc i robienie im mentalnego loda więc oni by czegoś takiego nie robili.
A, że czasami sie wydarzy jakis wybryk to trzeba ich zrozumieć, że w ich kraju toczy sie wojna i być może ten ukrainiec stracił dorobek życia i rodzine więc ma prawo być oburzony. Mało było miejsc do siedzenia?
  • Odpowiedz
Bo wtedy przeyjeżdżali ci ogrnięći mentalnie najceściej do pracy. Teraz dojeżdża cały pospólski plebs. To tak jak się obrażąć gdy ktoś mówi że do UK spieprzają poljaki alimenciarze i inni złodzieje którzy uciekają przed drobnymi wyrokami


@ElonMuskKochamCie: Teraz przyjeżdzają koiety z dziećmi, które statystycznie odpowiadają za 10-15% przestępstw w ogóle społeczeństwa, nic się dosłownie nie zmieni. Weźcie wymyślcie coś innego w tym olgino serio, bo nie klei się to ani dupy
  • Odpowiedz